Mnohá rostlina na okně může obohatit jídlo nebo dokonce léčit. Poradí nám nová knížka Pokojovky pro zdraví a na talíři

Co všechno víme o zelených spolubydlících v našem bytě? Mohou nám přinést i jiný než estetický užitek? Nemáme náhodou doma skvost, který je schopen obohatit náš jídelníček či dokonce přispět k léčbě našich neduhů? Jaké rostliny stojí za to pořídit a věnovat jim péči?

Na tyto a další otázky odpovídá kniha Pokojovky pro zdraví a na talíři, která právě vychází. Autorky odborně, ale zároveň vtipně uvádějí čtenáře do světa pěstování klasických i netradičních pokojových rostlin a seznamují je s využitím v kuchyni, domácnosti či v péči o zdraví. Jedna z autorek – Štěpánka Janoutová působí na Plzeňsku. Spolu s manželem a dětmi vlastní zahradnictví nazvané Kotvičníková farma v Sedlecku na rozhraní severního Plzeňska a Rokycanska.

236 stran, 248 barevných fotografií, rejstřík latinských i českých názvů, 29 receptů.

 

O autorkách:

Ing. Štěpánka Janoutová

Vystudovala SZeŠ ve Stříbře a ZF JU v Českých Budějovicích. Poté pracovala jako hydrobiolog. V roce 2005 začali s manželem pěstovat kotvičník zemní a postupně vybudovali zahradnictví Kotvičníková farma na Horní Berounce, zaměřené na byliny a drobné ovoce. Má syna a dvě dcery.

 

Mgr. Jolana Šopovová

Vystudovala obor divadelní věda na FF UK v Praze. Poté pracovala jako redaktorka, dramaturgyně, scénáristka a tisková mluvčí. Od roku 2000 působí jako lektorka, konzultantka a facilitátorka. V roce 2011 vydala knihu Jiří Mucha. Má dvě dospělé děti.

 

V roce 2013 společně absolvovaly specializační kurz Léčivé rostliny na FaF UK v Hradci Králové.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *