Mikroregion Šumava – západ představil své nové projekty
Projekty z oblasti turistiky, cykloturistiky, historie sklářství a dřevařství, přírody a řadu svých dalších aktivit představili v Železné Rudě–Alžbětíně zástupci členských obcí Mikroregionu Šumava – západ a za německou stranu starostové obcí sdružených v rámci ILE Nationalparkgemeinden.
Mikroregion Šumava – západ a ILE Nationalparkgemeinden podepsali 12. června 2015 Dohodu o partnerské spolupráci. Nyní prezentovaly také plánované projekty Cykloturistika na Šumavě a v Bavorském lese, Historie dřevařství na Šumavě a v Bavorském lese, Po stopách Karla IV. , Putování Královským Hvozdem, Historické a literární propojení Šumavy a Bavorského lesa a Divoké lesy, divoký život – po stopách jelena, rysa a spol.
Akce se zúčastnili starostové členských obcí Mikroregionu Šumava-západ: Borová Lada, Čachrov, Dlouhá Ves, Hamry, Horská Kvilda, Kašperské Hory, Kvilda, Modrava, Prášily, Rejštejn, Srní, Sušice a Železná Ruda. Přítomni byli rovněž starostové obcí ILE Nationalparkgemeinden: Bayerisch Eisenstein, Lindberg, Frauenau, Spigelau, St.Oswald-Riedlhütte, Neuschönau, Grafenau a Schönberg a zástupci Plzeňského kraje a bavorských příhraničních zemských okresů.
Pro regionální rozvoj Šumavy a Bavorského lesa budou využity i možnost čerpání finančních prostředků z Programu přeshraniční spolupráce Česká republika – Svobodný stát Bavorsko na období 2014 – 2020. Partnery pro realizaci projektů budou Ile Nationalparkgemeinden a jeho členské obce a Mikroregion Šumava – západ. Ten zahrnuje 13 šumavských obcí s celkovým počtem 17 tisíc obyvatel.