Michal Pavlíček, Kateřina Marie Tichá a Vypsaná fixa míří na Žebřík č. 31 v pátek do Plzně

V plzeňském DEPO2015 se už tento pátek budou vyhlašovat vítězové 31. ročníku Hudebních cen Žebřík. Bezmála šestihodinovým večerem, během něhož bude předáno celkem 28 cen, provede moderátorské duo Marek Taclík – Iva Pazderková.

Nejlepší interpreti a skupiny na základě dvouměsíčního hlasování v kategoriích Zpěvák, Zpěvačka, Skupina, Objev, Album, Skladba, Videoklip, Akce a Film za rok 2022 obdrží originální sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Mezi nominovanými je řada zvučných jmen: Vypsaná fixa, Chinaski, Mirai, Lucie, Kabát, Prago Union, Cocotte Minute, Tata Bojs, Marek Ztracený, Miro Žbirka, David Koller, Tomáš Klus, Honza Křížek i David Stypka, Ewa Farna, Lenny, Anna K, Kateřina Marie Tichá či Eva Burešová.

„Letos jsme načali čtvrté desetiletí nepřetržité existence naší ankety a věřím, že tento ročník završíme tak pompézně, jako tomu bylo při loňských oslavách třicetin Žebříku. Těším se na mimořádná koncertní vystoupení, pohotové moderátory Marka Taclíka a Ivu Pazderkovou a samozřejmě na vítěze všech devíti kategorií, z nichž převážná většina potvrdila osobní účast“, dodává ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.

Ceremoniál doprovodí několik exkluzivních vystoupení. O originální úvod večera se postará mezinárodně uznávaný DJ Friky. Poprvé se na Žebříku koncertně představí písničkářka Kateřina Marie Tichá, doprovázena skupinou Bandjeez. Svou úspěšnou loňskou desku Kusy radosti a největší hity odprezentuje Vypsaná fixa.

Významný prostor dostane i fenomenální kytarista a skladatel Michal Pavlíček, jehož na retrospektivním „best of“ koncertě doprovodí Bára Basiková, Kamil Střihavka, Vilém Čok či zpěvák Hentai Corporation Radek Škarohlíd. Zazní hity Stromboli, BSP, Pražského výběru i další klenoty naší rockové historie, často v unikátním aranžmá.

Mezi aktéry 31. Žebříku nebude chybět ani kultovní plzeňské trio Znouzectnost, které nabitý koncertní program uzavře. Následuje tradiční after party.

Hlavním organizátorem je magazín iREPORT, předchůdce časopisu Rock Report. Jeho redakce už v roce 1992 iniciovala čtenářské hlasování, reflektující uplynulou hudební sezónu, a od té doby nejlepší hudebníky a jejich díla veřejně oceňuje. Z ankety se brzy stala tradice, která žije nepřetržitě už čtvrtou dekádu.

Zdroj: DEPO2015

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *