Mezi šumavskou Modravou a Antýglem jezdí řidiči po opravené komunikaci

Nový povrch má komunikace mezi Modravou a historickým dvorcem Antýgl v Národním parku Šumava. Silnice byla slavnostně uvedena do provozu. K rekonstrukci komunikace výrazně přispěla dotace z programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Bavorsko.

„Stavební úpravy se týkaly silnice v délce přes čtyři kilometry. Z celkových nákladů 43 milionů korun pokryla dotace zhruba 28 milionů,“ řekl Jaroslav Bauer, náměstek hejtmana Plzeňského kraje pro oblast dopravy.

Rekonstrukce komunikace III/16910 Antýgl – Modrava začala 1. dubna 2015 a skončila v polovině letních prázdnin. „Součástí opravy byla také výměna všech stávajících propustků a vybudování opěrné zdi tvořené vyztuženým svahem s ozeleněným lícem,“ dodal Bc. Pavel Panuška, generální ředitel Správy a údržby silnic Plzeňského kraje.

 „Za obec Modrava velmi děkuj za krásnou novou komunikaci, ale je jen škoda že se nepodařilo, díky nevstřícnosti vedení Národního parku Šumava, zakomponovat do opraveného úseku i cyklostezku,“ řekl starosta Modravy Ing. Antonín Schubert.

Okolí Modravy a Antýglu patří mezi nejoblíbenější šumavské turistické destinace. Nachází se zde křižovatka turistických a cyklistických tras a v neposlední řadě i motoristy velmi oblíbený autokemping. Rekonstrukce silnice tak výrazně pomáhá rozvoji cestovního ruchu v tomto regionu.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *