Metronome festival zahájí intergalaktická show Pražského filmového orchestru v podobě koncertu skladeb ze sci-fi filmů

O speciální zahajovací program nového dvoudenního hudebního festivalu METRONOME, který proběhne 25. a 26. června v Praze, se postará Pražský filmový orchestr se svým unikátním koncertem skladeb z kultovních sci-fi filmů. Během koncertu s názvem Bang Zoom! Up to theMoon! zazní skladby jako2001: Space Odyssey či motivy ze ság Star Wars, Star Trek,Stargate nebo BattlestarGalactica. Festival během posledního červnového víkendu dále představí na čtyřech pódiích v areálu holešovického Výstaviště více než 30 tuzemských i zahraničních interpretů v jejichž čele stojí headlineřiIggy Pop, Foals aTheKooks. 

Pražský filmový orchestr sespecializuje na interpretaci filmové a muzikálové hudby a pro festival METRONOME vytvořil unikátní vystoupení inspirované sloganem festivaluBang Zoom! Up to theMoon!Šéfdirigent tělesa Jiří Korynta sestavil pásmo skladeb koncertu tak, aby se co nejvíce vztahovalo k žánru sci-fi a zároveň představilo klasické i modernější přístupy, zastoupené díly skladatelů Johna Williamse nebo Stevea Jablonského.

„Na rozdíl od koncertů v sálech, kde uvádíme i zcela nové premiéry, včetně českých skladeb, jsme s ohledem na rozmanitost publika a zaměření festivalu vybrali celosvětově známé skladby,“ vysvětluje Jiří Korynta. Program otevře skladba 2001: Space Odyssey. Následovat budou motivy ze ságy Star Wars, ze Star Treku,  Stargate nebo BattlestarGalactica.  Na programu budou i melodie z filmů  E. T. Mimozemšťan  a Back to theFuture III. nebo tzv. efektní hudba zastoupená skladbami FlynnLives! z filmu Tron: Legacy  nebo Arrival to theEarth z Transformers. Šedesátičlenný orchestr, tvořený studenty i profesionálními hráči z filharmonií nebo divadelních orchestrů vystoupí na festivalu v sobotu 25. června v 16 hodin.

Vedle Pražského filmového orchestru zahrají na METRONOME festivalu další hvězdy zahraniční i tuzemské hudební scény. V sobotu vystoupí na hlavním pódiu headliner festivalu legendární Iggy Pop, kapela TheKooks a elektro-popová zpěvačka Ella Eyre. Druhý festivalový den ovládnou svým úplně prvním pražským vystoupením Foals, elektrofolkařiCrystalFighters a J.A.R. představí velkolepou show s gospelovým sborem. Mezi dalšími vystupujícími jsou například WalkOffTheEarth, Ninet, Shelter Point, Ghostpoet, Ian Siegal, Prostitutes či PleasetheTrees. Prahu čeká největší hudební víkend v roce!

Vstupenky jsou k dostání v předprodejní sítiTicketPro a GoOut.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *