Město začne hledat pořadatele festivalu Finále Plzeň na další roky

Město Plzeň začne hledat pořadatele festivalu Finále Plzeň pro následující čtyři roky, tedy pro období 2016 až 2019. Dotační program na podporu realizace této filmové přehlídky vyhlásí v druhé polovině března, zájemci mohou podávat žádosti do 18. května 2015.

Cílem vyhlášení dotačního programu je inovace stávajícího filmového festivalu, navázání na jeho hlavní ideu neboli prezentaci české filmové tvorby a zvýšení prestiže festivalu na kulturní mapě ČR.

Město počítá s poskytnutím maximální výše podpory tři miliony korun na každý rok. Vybírat nejlepší nabídku uchazečů o dotaci bude speciální devítičlenná komise, v níž zasednou nejen zástupci města, ale i Ministerstva kultury ČR, Státního fondu kinematografie a další odborníci.

Filmový festival Finále Plzeň je od roku 1968 jednou z nejvýznamnějších kulturních akcí v Plzni i Plzeňském kraji. Letos se uskuteční už 28. ročník této soutěžní a bilanční přehlídky českých celovečerních hraných filmů a soutěžní přehlídky dokumentů. Pořadatelem akce byla dosud společnosti Dominik centrum, jež v roce 2011 získala čtyřletou podporu města. (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *