Město Plzeň spustilo modernizovaný web. Je přehlednější, lépe se v něm orientuje

Město Plzeň spustilo nové modernizované webové stránky www.plzen.eu. Díky jednodušší struktuře nabídnou Plzeňanům i ostatním občanům přehlednější vyhledávání informací. Velký důraz nyní městský web klade na to, aby lidé rychleji zjistili, jak a kde řešit propadlou občanku, kde ohlásit trvalý pobyt, co sebou vzít k zápisu vozidla a podobně, tedy jak řešit základní životní situace. Na horní lištu město umístilo hlavní témata, jako jsou vzdělávání, doprava, podnikání a sociální služby. Celý obsah webu byl kompletně aktualizován.

Návštěvnost městského webu rok od roku roste, vloni Plzeň evidovala téměř dva miliony jeho návštěv a 4,75 milionu zobrazení stránek. Teď radnice přichází s moderním designem. Dominantním prvkem je úvodní široká fotografie zachycující pohled na krajskou metropoli. Web je také optimalizován pro zájemce, kteří navštíví webové stránky z mobilního zařízení. Na modernizaci spolupracovaly Magistrát města Plzně a Správa informačních technologií města Plzně.

Prioritou úvodní stránky jsou odkazy vedoucí na řešení životních situací, tedy do sekce nazvané Vyřiďte si na úřadu rozděleném na Oblast registru řidičů a vozidel, Oblast sociální pomoci, Živnostenský úřad a Občanský průkaz a cestovní pas. Tato sekce Vyřiďte si na úřadu bude do budoucna podrobena další analýze a optimalizaci tak, aby uživatelé mohli s úřadem komunikovat ještě jednodušeji. 

Souběžně s modernizací městského webu probíhá i modernizace portálu Turista. (tz)

Foto www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *