Město ocenilo dobrovolníky a pracovníky v plzeňských sociálních službách

Velký sál Měšťanské besedy byl v pátek 2. prosince dějištěm jubilejního desátého Andělského sletu v rámci tradiční akce Anděl 2016, kterou pravidelně pořádá Odbor sociálních služeb Magistrátu města Plzně ve spolupráci s Kanceláří primátora. Po roce opět oceňovalo město Plzeň své dobrovolníky a pracovníky v sociálních službách. Nejvyšší titul, tedy Zlatého anděla 2016, převzala ředitelka Mezigeneračního a dobrovolnického centra Totem Vlastimila Faiferlíková.

„Jsem opravdu hrdý na to, že Plzeň je městem s největším počtem andělů. Andělů, kteří pomoc bližnímu vnímají jako běžnou a nedílnou součást vlastních životů. Poděkování města všem obětavým, nezištným a laskavým lidem formou galavečera je tím nejmenším, jak vyjádřit vděk, úctu a uznání každému z nich,“ přiblížil podstatu slavnostního ceremoniálu primátor města Plzně Martin Zrzavecký.

Desátý Andělský slet, který se nesl ve svátečním duchu s přispěním tanečního tria Sportovního klubu vozíčkářů Praha, pěveckého souboru Jiřičky a talentu plzeňské Konzervatoře Hynka Hradeckého, byl opět rekordní. Přivítal více než 500 hostů, z toho téměř 200 oceněných, nominovaných čtyřmi desítkami plzeňských organizací poskytujících sociální služby. Všichni tito pak převzali z rukou primátora a náměstkyně tituly Anděl 2016, Andělské ruce 2016 a  Dobrá duše 2016.

„Město nezapomíná ani na ty, kteří se velmi zasloužili o zkvalitňování služeb pro potřebné, ale slavnostního večera už se bohužel nedožili. I letos byla proto udělena cena ‚Dobrá duše 2016 In Memoriam‘, která náleží paní Ludmile Vildové, dlouholeté předsedkyni Svazu důchodců Plzeň-Skvrňany, obětavé dámě s velkým srdcem a schopností uzdravovat tělo i bolavou duši,“ uvedla náměstkyně primátora pro oblast školství a sociálních věcí Eva Herinková. Symbolické uznání pro Ludmilu Vildovou a ocenění její práce pro plzeňské seniory převzala předsedkyně Krajské rady Svazu důchodců České republiky Bohumila Šmolíková.

Posedmé se 2. prosince otevřela i pomyslná Zlatá andělská síň, aby do ní po
Anně Srbové, Miroslavu Valinovi, Karlu Ženíškovi, Jiřímu Lodrovi, Bohumile Hajšmanové a Pavlu Janouškovcovi vstoupila další významná postava plzeňských sociálních služeb. „Titul nejvyšší získala dáma, která stála u zrodu multifunkčního zařízení, v době svého vzniku unikátního v rámci celé republiky. A stejně tak je podepsána pod nevšedními projekty, které se jako dobrá praxe šíří po českých krajích. Zlatého anděla pro rok 2016 za obětavou práci v čele Mezigeneračního a dobrovolnického centra Totem, za realizaci inovativních projektů na podporu aktivního života seniorů a osobní přínos plzeňským sociálním službám převzala z rukou primátora Martina Zrzaveckého a  náměstkyně Evy Herinkové ředitelka Totemu Vlastimila Faiferlíková,“ dodala Alena Hynková, vedoucí pořádajícího odboru, v jehož režii se galavečer každoročně odehrává.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *