Město dokončilo náhradní hřiště pro SK SLOVAN Plzeň 1910

Sportovní areál za 54,6 milionu korun včetně DPH dokončilo město Plzně. Hlavní hřiště, tréninkovou plochu i provozní objekt s kancelářemi, kabinami, šatnami a dalším zázemím včetně tribuny s 230 sedadly zhotovila společnost EUROVIA CS, a to na „zelené louce“ ve Skvrňanech. Areál s celkovou plochou 2,4 hektaru poslouží jako náhradní hřiště pro SK SLOVAN Plzeň 1910 (dříve název TJ Slovan Spoje Plzeň), vznikl na městských pozemcích nedaleko zástavby ve směru výjezdu na Křimice. Město předalo dodavateli staveniště loni v listopadu.

 „Klub, který má v Plzni více než stoletou tradici, získá areál na základě darovací smlouvy jako náhradu za své stávající hřiště, které se nachází na pozemcích v lokalitě Bory. Ty potřebujeme získat v souvislosti s připravovaným projektem budování tramvajové trati na Borská pole,“ přiblížil důvod výstavby areálu primátor města Martin Zrzavecký. Na opuštěném hřišti na Borech by mělo vzniknout záchytné parkoviště typu park&ride. Město se v minulosti zavázalo postavit pro klub náhradní hřiště do roku 2016.

 

Podle technického náměstka Pavla Šindeláře budou mít sportovci v novém areálu ve Skvrňanech k dispozici dvě hřiště. „To hlavní o rozměrech 110 krát 73 metrů, tréninkové o rozměrech 93 krát 53 metrů. Termín kolaudace je stanoven do 15 listopadu, poté předáme hřiště k užívání klubu,“ uvedl Pavel Šindelář. Povrch obou hracích ploch tvoří přírodní setá tráva.

 

Součástí areálu je i provozní budova s kancelářemi, kabinami, šatnami a dalším zázemím. Ta se skládá z celkem 33 k sobě seskládaných vybavených buněk neboli kontejnerů. „Budova byla smontována z obytných a sanitárních modulů firmy KOMA Modular s.r.o. Tuto technologii jsme zvolili proto, že je to rychlé, montáž je snadná a jsou vyloučeny mokré procesy při výstavbě. Objekt je navíc v celé ploše zateplen a opatřen tenkovrstvou stěrkovou omítkou, takže vizuálně je k nerozeznání od běžných zděných budov,“ přiblížil Pavel Grisník, vedoucí Odboru investic Magistrátu města Plzně, který měl projekt na starost.

 

„Na začátku stavebních prací, po odkrytí ornice, nás čekalo nemilé překvapení, kterým byla výška hladiny spodní vody. Změnu projektu v založení sportoviště, odvodu spodní vody do nového vsakovacího objektu řešila stavba se stavebním dozorem investora a projektantem za pochodu. Zpoždění prací, které tímto stavba nabrala, zhotovitel dohnal v průběhu výstavby, a celé dílo tak bylo dokončeno v termínu. Jako zajímavost pro příznivce plzeňského fotbalu lze uvést, že pro společnost EUROVIA CS  dodávku finálního travnatého povrchu včetně závlahy provedla společnost, která se stará o travnaté povrchy úřadujícího mistra ligy FC Viktoria Plzeň,“ doplnil Jan Muzika, ředitel závodu Plzeň EUROVIA CS.

 

V souvislosti s výstavbou náhradního hřiště už byla zrekonstruována příjezdová komunikace, celý komplex je také oplocen, a to v délce 691 metrů. Jeho součástí jsou i tři desítky parkovacích míst včetně dvou ploch pro imobilní návštěvníky. S místy pro imobilní občany se počítá také na tribuně. Součástí areálu je podle projektu i rezerva na vybudování dvou volejbalových hřišť. Stavební práce stály kompletně 54,636 milionu korun včetně DPH.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *