Máte problém s proleženinami? Přijďte 19. listopadu do nákupního centra Area Bory nebo do FN na Lochotíně

V rámci Světového dne Stop dekubitům pořádá Fakultní nemocnice Plzeň ve čtvrtek  19. listopadu  setkání zdravotníků s širokou veřejností, na kterém bude  představena problematika proleženin, jak jim předcházet a jak je ošetřovat. Informovat se můžete hned na dvou místech – v nákupním centru Area Bory a ve FN na Lochotíně.

 

Přijďte 19.11.2015 od 8.00 – 15.00 hod.do nákupního centra AREA BORY, kde vám sestry specialistky z FN Plzeň vysvětlí co je to proleženina, kde proleženina vzniká, předvedou polohování nemocného na lůžku, péči o kůži na rizikových místech, rehabilitaci, výživu a poskytnou informace, kam se obrátit.

Dalším informačním místem bude  stánek ve FN Lochotín – vstupní hala vchodu F – od 8.00 – 12.00 hod.

Očekávaný dopad kampaně STOP dekubitům?

Rádi bychom zvýšili povědomí ovlivnitelných rizik vzniku dekubitů (dlouhodobý tlak, smýkací síly, kontakt pokožky s dráždivými tekutinami – moč, pot), zapojili  pacienta i rodiny do celkové prevence a chceme poskytnout nejenom pacientům,ale  a široké veřejnosti informace, jak se dekubitům bránit. Poradit, kam se v případě potřeby obrátit, a kde najít potřebnou pomoc.

Výskyt pacientů s rizikem ke vzniku dekubitů se pohybuje v ČR kolem 30 %. Naším cílem je snížit výskyt proleženin, zejména ve vyšším stupni jejich stádia.  Chceme toho dosáhnout nejen kvalitní ošetřovatelskou péčí, ale i působením na laickou veřejnost.

Pokud se podaří snížit výskyt i o nepatrný počet dekubitů, snížíme tím utrpení pacienta i náklady na zdravotnickou péči.

Kontaktní osoba: Vrchní sestra 2. interní kliniky FN Plzeň Bc. Ivana Witová

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *