Martin Stránský předsedal porotě, která vybrala nejkrásnější vánoční perníčky

Pivovarské muzeum v Plzni již po čtrnácté hledalo nejkrásnější vánoční perníčky. Vítězové oblíbené soutěže získali pivní odměny Plzeňského Prazdroje, mladší soutěžící si domů odnesli betlém nebo pohádkové DVD. Všechny perníkové skvosty si mohou prohlédnout až do 8. ledna v Pivovarském muzeu v Plzni.

Do soutěže o nejkrásnější vánoční perníček se obyvatelé Plzně a okolí zapojili již počtrnácté. Vítěze oblíbené soutěže vyhlásila ve čtvrtek 22. prosince pětičlenná porota za zpěvu českých koled sboru Semtamtón v Pivovarském muzeu v Plzni. „Příjemná předvánoční atmosféra nám v Plzni již tradičně vrcholí soutěží o nejkrásnější vánoční perníček. Těší nás, že se pravidelně setkáváme právě v Pivovarském muzeu, kde volíme rok od roku nápaditější vánoční perníčky,“ popisuje sváteční atmosféru porotce a manažer rozvoje cestovního ruchu a péče o historické dědictví Plzeňského Prazdroje, Rudolf Šlehofer.

O tom, že v Pivovarském muzeu v Plzni dokáží tvořivost a zručnost ocenit, se přesvědčili všichni dospělí soutěžící, kteří za svůj výrobek získali pivní odměnu z dárkové prodejny Plzeňského Prazdroje. Soutěžící z řad dětí získali plzeňský betlém nebo pohádkové DVD Peklo s princeznou, podepsané od předsedy poroty Martina Stránského, který v pohádce ztvárnil dvojroli Lucifera a kováře.

Účastníci soutěže bojovali v kategoriích Tradiční vánoční perníček, Perníkový model s pivovarskou tematikou a Dětský perníček. Kromě svátečních a zimních motivů letos soutěžní perníčky zdobily také netradiční symboly včetně motivu pivních lahví, symbolů piva nebo obrázků Josefa Lady. Kromě neobvyklých nápadů nechyběly ani tradiční perníkové chaloupky, zvonečky, hvězdy a drobné vánoční perníčky. Všechny soutěžní perníčky budou zdobit expozici Pivovarského muzea v Plzni do neděle 8. ledna.

Vítězové v jednotlivých kategoriích:

Kategorie: Dětský perníček

  1. Místo – Aneta Mikulášková (4 roky) – stromeček
  2. Místo – Eliška Zoblová (9,5 let) – svícen, chaloupka
  3. Místo – Jan Polák (10 let) – plzeňský erb

 

Kategorie: Tradiční vánoční perníček

  1. Místo – Lucie Fabišíková – vánoční svícen
  2. Místo – Jitka Vaňková – 2x ladovský obrázek – České Vánoce
  3. Místo – Petra Mikulášková – svícen

 

Kategorie: Perníkový model s pivovarskou tématikou

  1. Místo – Dana Škachová – Stará hospoda Dobřív
  2. Místo – Jitka Kupilíková – Pivní tácek Gambrinus
  3. Místo – Lucie Horalová – pivovarský povoz

 

Speciální cena poroty: Eliška Palková – vesnice s kostelem

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *