Markéta Andrlová  ze Strachovic přivezla z evropské soutěže stříbro i bronz

V Novém Městě nad Metují se uskutečnil Evropský pohár v lukostřeleckém biatlonu. Jedná se o současnou nejvyšší soutěž v tomto sportu, srovnatelnou s mistrovstvím Evropy. Za českou reprezentaci soutěžila také Markéta Andrlová ze Strachovic na Tachovsku. Přestože věkově patří mezi žákyně do 14 let, závodila nakonec v kategorii juniorek – tedy ve věkové kategorii do 20 let.
Ani přes veliký věkový handicap se Markéta mezi závodnicemi neztratila a naopak – byla neustále vidět v čele závodního pole nebo na předních místech výsledkových listin. Její výsledky mile překvapily řadu účastníků i rodinu, čtrnáctiletá žačka deváté třídy si nakonec vybojovala 2. místo v závodu týmových štafet, 3. místo ve sprintovém běhu 3 x 400 metrů a v inviduálním závodu 4 x 1000 metrů byla čtvrtá. Za zmínku stojí i pěkné 6. místo v závodu smíšených štafet.
S výsledky je žačka strážské školy spokojena. “Byl to dobrý závod, s výsledky jsem spokojená. Střídání běhu se střílením na terče. Věnuji se tomuto sportu už pátým rokem, mám dobré trenéry Libora Sekmilera a Karolínu Řezáčovou. Kromě atletiky a lukostřelbě se ve volných chvílích, kterých tedy není moc, věnuji ještě caniscrosu,” uvedla Markéta Andrlová ze Strachovic na Tachovsku.
Martina Sihelská, foto archiv rodiny Andrlových

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *