Mantov-Vachtlův mlýn a Nábřežní-Divoký. Ve Stodu a Chotěšově vzniknou další úseky cyklostezky

Podél řeky Radbuzy od ulice Nábřežní ve Stodu k rybníku Divoký vznikne nový úsek cyklostezky na mezinárodní cyklotrase CT 3. Členové rady Plzeňského kraje odsouhlasili příspěvek městu Stod na tuto stavbu ve výši 1 774 905 korun. Plánovaný úsek o délce 1 600 m a šířce 3 m začíná napojením na již realizovaný průtah cyklotrasy CT 3 městem Stod a pokračuje z ulice Nábřežní po současné polní cestě podél řeky Radbuzy k rybníku Divoký. Zde se napojí na již vybudovaný úsek cyklotrasy realizovaný v roce 2016, který vede až do obce Chotěšov. Rada PK souhlasila také s poskytnutím částky 1 756 343 korun na stavbu cyklostezky v úseku Mantov-Vachtlův mlýn.

Realizací projektu dojde k vybudování dílčího úseku mezinárodní cyklotrasy CT 3 a svedení cyklodopravy z vytížených silnic I/26 a II/230. Dále se propojí již vybudované části předmětné cyklotrasy ve směru Stod-Chotěšov. Tato cyklotrasa je hojně využívána obyvateli Stoda a Chotěšova nejen k volnočasovým aktivitám, ale i k dojezdu do zaměstnání. Vybudováním dalšího úseku cyklotrasy CT 3 se zkrátí vzdálenost mezi městem Stod a obcí Chotěšov. Taktéž přispěje ke zvýšení bezpečnosti cyklistů.

Nový úsek cyklostezky v úseku Mantov-Vachtlův mlýn bude stavět obec Chotěšov. Rada PK souhlasila s poskytnutím částky 1 756 343 korun na stavbu cyklostezky, která leží na mezinárodní cyklotrase CT 3.

Plánovaný úsek o délce 1 600 m a šířce 2,5 m začíná napojením na již realizovaný průtah cyklotrasy CT 3 obcí Mantov a pokračuje po současné polní cestě podél řeky Radbuzy, od které se postupně odklání po současné polní cestě k Vachtlovu mlýnu. Cyklotrasa dále pokračuje po již opravené místní komunikaci k obci Vstiš. Předmětný úsek cyklotrasy je v současné době ve špatném stavu s nezpevněným povrchem s častými výmoly a je opravován pouze různorodou stavební sutí.

Realizací projektu dojde k vybudování dílčího úseku mezinárodní cyklotrasy CT 3 a svedení cyklodopravy ze značně zatížených silnic I/26 a II/230. Dále se propojí již vybudované části předmětné cyklotrasy ve směru Chotěšov-Dobřany. Tato cyklotrasa je hojně využívána obyvateli Chotěšova nejen k volnočasovým aktivitám, ale i k dojezdu do zaměstnání. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *