Malé pivovary Plzeňska si dají v sobotu dostaveníčko ve Štěnovicích

Kolem patnácti pivovarů, z toho deset malých a regionálních, bude přítomno nebo zastoupeno na druhém ročníku Štěnovických pivních slavností, které startují tuto sobotu na náměstí zmíněné obce na jižním Plzeňsku. Téměř 40 druhů piv na čepu a k tomu ještě degustace bavorských speciálů, která začíná v 11 hodin, to je výsledek několikaměsíční intenzivní přípravy.

V pravé poledne se uskuteční prohlídka jinak uzavřeného objektu bývalého pivovaru a sladovny a to pod vedením kronikářky obce a zájemce sem odveze unikátní velký vůz tažený párem chladnokrevných pivovarských koní ze Šumavy. Podle předsedy spolku PRO obec, která tuto akci organizuje, Jana Polívky, je zájem o akci z řad minipivovarů značný. „Zúčastní se například Zhůřák, Letiny, Klenot z Radnic, Lenoch z Újezda u Červeného Hrádku, zájemci si vychutnají Kyšice, Čižice, Dobřany,Belveder, Letiny nebo Radouše, původem ze Šťáhlav, nyní ze Starého Plzence. A aby toho nebylo málo, přivezli jsme také nějaké zajímavosti z větší dálky. Konkrétně z minipivovaru Kněžínek z Českých Budějovic a od Richarda z Brna.“  K tomu všemu bude zastoupen  ještě také pivovárek z Bezděkova u Klatov nebo minipivovar Stará škola z Chudenic. Tradičně bude přítomno Starokladno, které pro tuto příležitost uvařilo speciální várku Štěnovického malvazu jako reminiscenci na bývalý oblíbený zlatý mok Štěnovicka.

O doprovodný program se postará místní kapela i harmonikáři ze Šumavy, připravena je řada soutěží a konec podle organizátorů bude buď až se sudy zcela vyprázdní, nebo až za ranního kuropění…. „Nenecháváme nic náhodě, od našich přátel z Železné Rudy máme zapůjčený velký stan, takže počasí by nás nemělo překvapit. Pokud bude chladněji, nevadí, na čepu budou i silnější piva, jako například starokladenský Floutek nebo belvedérský Kat,“ podrobně vypočítává  Polívka.                        (tz)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *