Malá panda v plzeňské zoo se zatím zrakům návštěvníků skrývá. Uvidíme ji až na podzim

Rodiče malé pandy červené v plzeňské zoo Nepál a Lavinie mohou mít ze svého mláděte radost. Na svět přišlo 12. června a teď už váží celý kilogram. Návštěvníci zoo si ještě malou pandu prohlédnout nemohou, zatím ještě trvale zůstává v úkrytu. Ale podle chovatelů se dočkáme už na podzim!

Po třinácti letech chovu slaví plzeňští chovatelé první odchovávané mládě u pandy červené. První samec dorazil z Vídně v roce 2010 v souvislosti s novými expozicemi. Výběh má hned vedle nosorožců, jeřábů a irbisů.

Kilová panda zatím trvale zůstává v úkrytu. “Návštěvníci si tak musejí ještě nějakou dobu počkat, zatím ji nespatří a zoologové a chovatelé tak žádají o trpělivost a klid u výběhu. Během podzimu si ji nejen dostatečně návštěvníci užijí ve výběhu, ale budou moci její chov v plzeňské zoo podpořit nákupem originálních suvenýrů,” uvedl mluvčí zoo Martin Vobruba.

Fotografie vznikly při zdravotních kontrolách a vážení mláděte. Samec Nepál se přesně před čtyřma lety (2019) proslavil dvoutýdenním srpnovým útěkem do okolí zoo. Pandu červenou aktuálně chová již téměř 200 zoo v Evropě, z toho deset v České republice a tři na Slovensku. V Mezinárodní Červené knize spadá do kategorie Ohrožený druh (endangered) a v zoo je pro ně vedena Mezinárodní plemenná kniha a Evropský záchranný program.

Zdroj: Zoo Plzeň, foto Kateřina Misíková, na posledním snímku je vážení z 10. července, teď už má pandí slečna celý kilogram

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *