Magistrát upravil místnost s modelem historického jádra města

Plzeňský magistrát upravil místnost s modelem historického jádra města, která se nachází v zadní části mázhauzu radnice na náměstí Republiky 1. Vzniklo tam informační místo pro prezentaci městského projektu Vědeckotechnický park Plzeň. Na třech nových dotykových LCD panelech si mohou návštěvníci sami interaktivním způsobem zjistit informace o projektu a jeho zřizovateli. Textové materiály jsou v českém, anglickém a německém jazyce.

„V areálu Vědeckotechnického parku, který poskytuje moderní infrastrukturu na podporu výzkumu, vývoje a inovací, se nachází více než 15 tisíc metrů čtverečních kancelářských, poloprovozních a laboratorních ploch, zázemí tam má téměř 50 firem. Jde o úspěšný projekt, který si prezentaci zaslouží,“ uvedl primátor města Martin Zrzavecký.

Práce na úpravě místnosti začaly na konci května, zahrnuly výměnu inženýrských sítí, výmalbu a odstranění původních skleněných panelů na stěnách. „Celková proměna bude dokončena výměnou podstavce, na kterém je umístěn model historického centra včetně instalace nového LED osvětlení. Rovněž dojde k vyčištění samotného modelu. Tyto finální úpravy plánujeme uskutečnit na podzim letošního roku po skončení hlavní turistické sezony,“ řekl Petr Náhlík, náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí.

LCD panely, které město pořídilo za 740 tisíc korun bez DPH, dodala společnost Inel. Plzeň na projekt získala dotaci ve výši 75 procent ze státního rozpočtu a strukturálních fondů Evropské unie, konkrétně z Operačního programu Podnikání a inovace, Prosperita prostřednictvím Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, zbylou část uhradila ze svého rozpočtu.

„Pokud se forma prezentace prostřednictvím interaktivních LCD panelů u veřejnosti osvědčí, počítáme na příští rok s nákupem čtvrtého dotykového dílu, který bude tematicky celý věnován městu,“ doplnil ředitel úřadu správních agend magistrátu Petr Triner.

Úprava místnosti přímo navazuje na již provedené změny v přízemí radnice, které zrealizoval úřad nedávno. V závěru roku 2014 nechal upravit vstup do budovy radnice, vybudoval novou vrátnici, letos na jaře byly do mázhauzu nainstalovány moderní panely pro výstavy, které se v tomto prostoru celoročně konají. Nový výstavní systém a úpravy místnosti s modelem města byly projektovány tak, aby na sebe úzce navazovaly a tvořily společný celek.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *