Lyžování na Špičáku skončí už asi v neděli 26. března

 

Do neděle 26. března se bude určitě lyžovat v největším železnorudském areálu Ski&Bike Špičák. Když by se zlepšily sněhové podmínky plánuje ještě středisko otevřít na první dubnový víkend (tzn. 1. – 2.dubna 2017). V pracovních dnech příštího týdne 27.-31.3. už budou zdejší vleky mimo provoz.  

„Otevřené máme tři sjezdovky – Slalomovou (č. 3), U zalomeného (č. 2) a rodinnou Spodní šanci (č. 5) plus přejezd ze sjezdovky Turistické (č. 1) na dvojku. Leží na nich mezi 20-40 cm mokrého sněhu a samozřejmě se musí už lyžovat velmi opatrně, protože sem tam jsou vytátá místa.Když se počasí nezmění, tak tento víkend je poslední možností jak si u nás zalyžovat,“ říká provozní ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík.

Platí ceny vedlejší sezony.Otevřeny stále jsou jak půjčovna lyží, lyžařská škola, tak všechna občerstvení.

Další aktuální info(včetně záběrů z kamer u rozhledny a nástupu na lanovku): www.spicak.cz.

Ski&Bike Špičák: 8,5 kilometrů sjezdovek, 88 % zasněžováno technickým sněhem. Celkem 5 hlavních: černá – Šance (nejprudší v ČR),červené – U Zalomeného, Slalomová, modré – Spodní Šance,Turistická,Freestyle Area – Lubák, dětský areál a hřiště pod hotelem Sirotek. Přepravu zajišťuje čtyřsedačková lanovka (2400 osob/hodina, délka 1272 m) a 10 dalších vleků s celkovou kapacitou 7550 osob/hodina. Pro běžkaře vlastní okruh a desítky kilometrů upravovaných tratí v okolí.

Společný skipas Železnorudska pro areály Ski&Bike Špičák, Nad Nádražím a Belveder.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *