Lyžařský areál na šumavském Špičáku spustí vleky v sobotu. Týden se lyžuje za ceny vedlejší sezony

První lyžaři se letos objeví ve Ski&Bike Špičák v  sobotu 15. prosince, kdy největší lyžařské středisko Plzeňského kraje zahajuje provoz zimní sezony 2018/19. „K  dispozici bude zatím horní úsek Slalomové sjezdovky (č.3) s  přejezdem na sjezdovku U Zalomeného (č.2), po níž se dojede až k  nástupu na lanovku. To je dohromady více než 1,5 km výborně připravené trati. V  provozu bude také vlek k  novému parkovišti, stejně jako sjezdovka (150 metrů) vedle něj,“ uvádí k  současným podmínkám ředitel Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Pro zajímavost – loni se tady začínalo lyžovat o 8 dní dříve – 7. prosince.

Na otevřených úsecích sjezdovek leží nyní v  průměru 30 – 50 cm převážně technického sněhu, i když v  posledních dnech napadlo v  horních partiích areálu 30 cm a v  dolních 20 cm přírodního sněhu. „V  provozu budeme už i ve všedních dnech příštího týdne. Jen bychom chtěli návštěvníky poprosit o pochopení. Když bude mrznout, budeme nadále i včetně víkendu technicky zasněžovat sjezdovky i během dne,“ dodává Kasík.

Lyžovat se bude až do 21. prosince za ceny vedlejší sezóny. Tzn. celodenní dospělí skipas vyjde na 530 korun, dětský na 375 a mládež (15-18 let) stojí 460 Kč. Rodinný skipas (dva dospělí a všechny vlastní děti) vyjde na 1270 Kč. Otevřena bude i lyžařská škola, půjčovna a gastro zařízení. Lanovka a vlek k  parkovišti jsou pro veřejnost v  provozu poprvé od sobotních 8.30 do 16 hodin. (tz)

Ilustrační foto

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *