Moderátorka Lucie Váchová, fotbalista Vladimír Darida, herečka Veronika Arichteva, atletka Denisa Rosolová. Vzpomínali na dětství a pomohli nemocným dětem

Dvanáct známých osobností propůjčilo svoji tvář charitativnímu kalendáři 2016 „Vzpomínky na dětství“. Výtěžek z prodeje kalendáře získala jednotka intenzivní a resuscitační péče (JIRP) Dětské kliniky Fakultní nemocnice v Plzni, kde se odborníci  starají o dětské pacienty v kritickém stavu nebo dlouhodobě nemocné děti a malé pacienty po vážných úrazech a operacích. V rámci focení se známí lidé, mezi nimiž jsou mladí herci, sportovci, moderátoři či tanečnice, vrátili zpět do dětství.

NA FOTOGRAFII zleva ředitel FN Plzeň Václav Šimánek, atletka Denisa Rosolová, moderátorka Lucie Křížková, majitel High Security Martin Kotýk.

Cílem projektu bylo vybavit dětské oddělení JIRP novým polohovacím lůžkem pro dětské pacienty. „Jedná se o batolecí postele, které jsou pojízdné. Není problém s nimi zajet třeba až na operační sál. Další výhodou je snadná manipulace s postranicemi postelí, které se dají zasunout až na úroveň matrace, takže lékaři a sestry mají optimální přístup k malému pacientovi,” popsala výhody Dana Maršalíková, staniční sestra oddělení.

První postýlka byla předána již v prosinci 2015 a díky velkému úspěchu celého projektu a podpoře veřejnosti došlo počátkem března 2016 k zakoupení druhého lůžka. Velké poděkování předává ředitel FN Plzeň MUDr. Václav Šimánek, Ph.D. „ Velmi si vážím lidí, kteří jednají srdcem  a svou prací pomáhají malým nemocným dětem. Děti jsou bezbranné a je na nás, abychom jim byli oporou a dodávali pocit jistoty. Díky „Vzpomínkám na dětství“ byla předána dvě speciální lůžka za více jak 130 tisíc korun, moc děkujeme všem, kteří se do projektu zapojili.“

S nápadem uspořádat charitativní projekt přišly dvě plzeňské firmy, bezpečnostní agentura High Security a služba na odvoz vozu Plzeňské želvy. Jejich hlavní snahou bylo podpořit zcela konkrétní věc, v tomto případě lepší vybavení dětské jednotky intenzivní a resuscitační péče. „Vážný úraz či nemoc může postihnout kohokoliv a ve vteřině se změní život celé rodině. Personál na dětské JIRP má neskutečně náročnou práci, chtěli jsme jim proto pomoci alespoň lepším vybavením. Jsem šťastný, že díky úspěchu projektu můžeme předat lůžka dvě,“ říká k motivu charitativního projektu Martin Kotýk, majitel High Security.

Do projektu se zapojily známé osobnosti jako například modelka a moderátorka Lucie Váchová Křížková, fotbalista Vladimír Darida, herečka Veronika Arichteva nebo například atletka Denisa Rosolová.„Moc se mi ten nápad líbil, protože pomáhat dětem i dospělým je určitě krásné, když můžete udělat alespoň něco. Dát svoji tvář a svoje jméno a pomoct tím, tak za to jsem velmi ráda. Stálo mě to jen jeden den focení, což nebylo až tak náročné a vyzkoušela jsem si něco nového. Myslím si, že se fotografie podařily a myšlenka spojit vzpomínky na dětství s tímto projektem byl skvělý nápad,” řekla reprezentační atletka Denisa Rosolová při předání první polohovací postýlky ve FN Plzeň.

 

Mgr. Gabriela Levorová

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *