Lucie Páníková Vlčková: Všimli jste si, jak se zvýšila kriminalita, i v částech Plzně, které byly vždy bezproblémové?

Regionální šéfka a lídryně politického hnutí Řád národa – Vlastenecká unie pro říjnové sněmovní volby z Plzeňského kraje Lucie Páníková Vlčková se na Facebooku ptá: “Všimli jste si, jak se zvýšila kriminalita, i v částech Plzně, které byly vždy bezproblémové?” A dodává: “Slovany, Doubravka…  Jít večer na procházku se dnes už málokdo odváží, někdy je to brutus i za bílého dne,” píše v reakci na narůstající statistiky páchání trestné činnosti na území krajského města.

“Je vážně móóóc hezké, když si ministr v obležení policistů udělá sem tam v pátek v noci “výlet” do Kollárovky nebo na Americkou, ať lidi vidí jaký má zájem, vyblejskne se u toho a hlásá “my nepřijmeme”,” píše Páníková Vlčková a má pravděpodobně na mysli problémy se zahraničními pracovníky. Jejich “zásluhou” se opravdu kriminalita zvýšila.

To potvrzuje i Květuše Kondrysová z cizinecké policie. Podle ní je na je na území kraje v současné době 309 ubytoven pro zahraniční dělníky. Největší lokalitou jsou Borská pole. “V blízkosti této průmyslové zóny je 17 ubytoven s kapacitou 1550 osob,” přiblížila Kondrysová. Narůstající kumulace cizinců přináší problémy. Jde zejména o přestupky cizinců v oblasti dopravy, proti majetku, veřejnému pořádku a společnému soužití. V lokalitě Borská pole bylo loni spácháno například v dopravě 2805 přestupků, což je 73 procent přestupků v dopravě v Plzni, vysoký podíl je i v dalších oblastech. Na deset možných nelegálních ubytoven na území Plzně upozornili v poslední době odbor cizinecké policie plzeňští strážníci. Ukázalo se, že u osmi z nich skutečně ubytovatel neplní své povinnosti a provozuje ubytování „na černo“. I tyto informace zazněly na konferenci, jež se uskutečnila na plzeňské radnici.

Lucie Páníková Vlčková tvrdí, že “v Plzni je každý možný obchod obsazený pracovní agenturou nebo zalepené výlohy, za nimiž spí cizinci, ubytovny rostou nebo vznikají ze všeho co má střechu. Když se stavěly všechny ty průmyslové zóny, to bylo řečí, kolik bude nových pracovních míst, jenže už neřekli, jakých a pro koho,” zlobí se lídryně hnutí. “Přijďte se podívat, jak se na byznyse zvaném “cizinci” vydělává v Plzni,” dodává.

Řád národa – Vlastenecká unie je české politické hnutí národně konzervativního zaměření. Vzniklo transformací ze strany LIDEM založené na jaře 2012 okolo tehdejší místopředsedkyní vlády Karolíny Peake, původně pod názvem LIDEM – liberální demokraté. Od 13. března 2014 do 11. června 2015 nesla strana název VIZE 2014, pak se transformovala na hnutí Řád národa. Politickým cílem hnutí je dostat se do parlamentu. Prosazuje vlastenectví, dodržování zákonnosti, respektování historického tradicionalismu.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *