Losers Cirque Company přivezou do Plzně nový cirkus, akrobacii, tanec a živý beatbox

Poprvé v Plzni budou mít diváci příležitost vidět v rámci sezony nového cirkusu Plzně 2015 český soubor – Losers Cirque Company. Soubor vznikl okolo akrobatického dua DaeMen, které zvítězilo v prvním ročníku televizní soutěže Česko Slovensko má talent. Pro své první představení nazvané The Loser(s), které uvede soubor 22. října v Novém divadle, přizvali jeho zakladatelé uznávaného choreografa Jarka Cemerka. Výsledkem jejich spolupráce je dynamické a hravé představení plné skvělé tělesné akrobacie, tance a také humoru. Vedle poloviny dua DaeMen, akrobata Petra Horníčka, na jevišti excelují další čtyři akrobati a dvě tanečnice. Vše živě doprovází beatboxer En.dru (Ondřej Havlík).

Po příchodu do divadla se návštěvníci vydávají na cestu letadlem z Plzně do Barcelony. A zažijí neuvěřitelná dobrodružství. Podle tvůrců je představení The Loser(s) současnou reflexí faktu, že v dnešním zrychleném tempu společnosti mnoho lidí ztrácí svoji osobnost a vizi svého jak soukromého tak partnerského života.

Chce si klást otázku, kde se nalézají naše hranice, kdo je naším vzorem, láskou a partnerem. „Vedle výher přináší život také prohry. Člověk se stává lůzrem, a to třeba i na poli lásky. Vpřed se ubírá cestou krkolomnou, trnitou a záblesky radosti dávají naději, že třeba někdy dospěje k cíli a zvítězí,” tvrdí. Představení mělo premiéru na festivalu Letní Letná 2014 s velkým diváckým i kritickým ohlasem.
Vstupenky za 250 Kč nebo 350 Kč jsou k dostání v předprodejní síti Plzeňská vstupenka, osobně v Meeting pointu na náměstí Republiky či v infocentru.

 

Losers Cirque Company: The Loser(s) – nový trailer:

https://www.youtube.com/watch?t=2&v=SXRMFvgSmAI

 

Sezona nového cirkusu v rámci Plzně 2015 po hostování souboru Losers Cirque Company pokračuje od 10. do 15. listopadu francouzským souborem Akoreacro a představením Klaxon. Jeho základem je šest akrobatů, pět hudebníků a jeden splašený klavír plus špičková akrobacie.

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *