Lodě se na vltavskou vodu na Českobudějovicku spouštějí už tuto sobotu 6. května

U příležitosti zahájení letošní sezony na splavněném úseku Vltavy mezi Českými Budějovicemi a Týnem nad Vltavou je připravena akce pro veřejnost, v rámci které si mohou zdarma vyzkoušet řadu aktivit spojených s řekou.

České Budějovice

Plavby po Malši – start Kavárna VLNNA (slepé rameno Malše) – 13h, 14h, 16h – zdarma bez rezervace – plavba k Malému jezu kolem nově zrekonstruovaného parku Dukelská s novou náplavkou a přístupem k řece.

Hluboká nad Vltavou

Vodní sporty a půjčovna plavidel – Sportovně relaxační areál – 10h až 16h – zdarma bez rezervace.

Plavba lodí na Karlův Hrádek – Hluboká nad Vltavou Zámostí – přístaviště Hamry u mostu na levém břehu – 9h a 13h – zdarma bez rezervace – na Karlově Hrádku bude bude probíhat akce Zahájení sezony viz karluvhradek.cz/aktualne.

Karlův Hrádek

Plavba lodí do Hluboké nad Vltavou – molo Karlův Hrádek 11:30h a 16h – zdarma bez rezervace.

Purkarec
Vodní lyžování – start molo Purkarec – 11h, 12h, 13h, 14h, 15h – zdarma, nutná rezervace na telefonu +420 387 966 164.

Další aktivity v okolí řeky

  • Zahájení sezony na Karlově Hrádku – téma Řeka, les a lov – zábavná a naučná stanoviště, muzika, občerstvení, opékání buřtů, z Purkarce přeprava přívozem.
  • Muzeum voroplavby Purkarec – muzeum otevřeno celý den, historie voroplavby, která je od roku 2022 na seznamu nemateriálního kulturního dědictví UNESCO.
  • Mlýn Hněvkovice – muzeum a řemeslná dílna – nově otevřená atraktivita v turstické oblasti Budějovicko mlynhnevkovice.cz.
  • Městské muzeum Týn nad Vltavou – expozice Vltavínů, historie města, Svět loutek (na seznamu UNESCO) a další
    mola u atraktivit na Stezce Vltavy – přístavní mola pro vyvázání malých plavidel, loděk a paddleboardů – Sportovně relaxační areál Hluboká, vyhlídka Baba, Ferrata Hluboká (na obou březích), Karlův Hrádek, Purkarec.

Novinky na Stezce Vltavy 2023:

– Park Dukelská ČB – rekonstruovaný park na břehu Malše, náplavka s přístupem k vodě a možností využít řeku.

– Sport areál Vltava – nový sportovně pobytový areál u řeky v blízkosti sídliště Vltava na levém břehu naproti Voříškova dvora. Výstavba začne v nejbližší době, otevření je plánováno na léto 2023.

– Sportovně relaxační areál Hluboká – rozšířené molo pro lodě a rozšířené zázemí pro skupinové a firemní akce.

– příprava projektu Přívozové molo Boršov (v blízkosti jezu Planá) – samoobslužný přívoz na laně, spojení obou břehů v nadjezí MVE Planá, rekultivace prostoru a vybudování pobytového lesoparku mezi řekou a Jižní tangentou – pravděpodobné zahájení prací v průběhu 2023 s otevřením na další tur. sezonu.

Zdroj: Turistická oblast Budějovicko

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *