Lidi z Černošína zajímal život na Islandu

 

Černošínské muzeum v nedělní podvečer nabídlo přednášku s promítáním o krásách zimního Islandu. Vyprávět přijel redaktor Českého rozhlasu Plzeň Pavel Halla. Nejdříve vyprávěl o historii této země, poté o cestě kolem vodopádů, tamní fauně i životě. Lidé se ptali na vše, co je zajímalo. Závěrem si všichni prohlédli výstavu fotografií a přivezené islandské předměty. Našli se i zájemci o koupi fotografií a autogram.
“Publikum v Černošíně mě velmi mile překvapilo. Jednak jsme neočekával, že jich přijde tolik a ani, že se jsou tak družní a hned se zapojí do hovoru. A už bych nečekal, že ještě budu dávat autogramy. Moc mě ti lidé svou pozorností potěšili, jsou úžasní,” uvedl přednášející Halla.

Mezi návštěvníky muzea byla i Marie Hrbková. “No, je to opravdu sympaťák, moc pěkně vyprávěl, bylo vidět, že má mnoho znalostí, přivezl i krásné fotografie. Neodolala jsem a jednu si koupila a nechala si ji i podepsat. Tyhle besedy mám ráda, před měsícem jsem tu byla na Putování Saharou s panem Bartošem, to bylo také pěkné a už se těším na další akci,” řekla Hrbková.
Také Irena Bláhová odcházela domů spokojená. “Mně se to líbilo a nadchly mě ty krásné snímky vodopádů, je to nádhera. Přišla jsem se svou švagrovou,” usmívala se návštěvnice.
Vystavované fotografie z Islandu mohou návštěvníci vidět až do konce března denně od 10 do 16 hodin. Video a fotografie z akce budou na stránkách www.muzemcernosin.cz
Martina Sihelská

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *