Letos naposledy… Plzeňské farmářské trhy zakončují sezónu

V sobotu 20. prosince přijde zhruba 3000 milovníků jídla (ano, tolik jich na Plzeňské farmářské pravidelně chodí) v letošním roce naposledy nakoupit to nejlepší sezónní, tuzemské jídlo. Plzeňské farmářské trhy začínají v 8 a končí ve 12 hodin. Jejich domovem je náměstí Republiky před renesanční radnicí.

Pátá úspěšná sezóna…
Sdružení Envic (www.envic-sdruzeni.cz) pořádá Plzeňské farmářské trhy již pátou sezónu. Jejich domovem bylo nádvoří hotelu Gondola a Pallova ulice. V letošním roce se přestěhovaly na náměstí Republiky. „Stěhování bylo vynucené přestavbou prostoru U Zvonu. Stěhovat se nám nechtělo, ale nakonec se náměstí Republiky ukázalo jako praktičtější prostor pro farmářské trhy. Chtěl bych poděkovat Městskému obvodu Plzeň 3 a městu Plzeň za výbornou spolupráci. Pátá sezóna byla báječná“, říká Tomáš Popp, koordinátor trhů ze sdružení Envic.

Pátá sezóna byla více než úspěšná. V pátek 19. prosince vám na tiskové konferenci odhalíme jak úspěšná tato sezóna byla. Představíme vám, jaké tržby mají prodejci, kolik peněz trhy generují a jak důležitou součástí rozvoje farem a venkova jsou. Představíme vám plány pro rok 2015 a mnoho dalšího. Tisková konference se koná ve spolupráci s městem Plzeň a vystoupí na ní i primátor města Plzně pan Martin Zrzavecký.

Farmáři, pekaři, řezníci, sýraři…
V sobotu se do Plzně sjede více než 45 prodejců báječného jídla. Sezóna čerstvé zeleniny se blíží svému konci. Za nedlouho si budeme muset vystačit se zeleninou z chladných sklepů. Přesto ani na těchto farmářských trzích sezónní zelenina chybět nebude. Díky teplému počasí se bude zelenina prodávat v překvapivě bohatém sortimentu. Pekaři ze dvou pekáren napečou fajnové pečivo – Dobřanské pekařství a Sebera. Vynikající koláče a kávu připraví i Anděl Station z Plzně. Kuřata a krůty přiveze farma Zephyr. Čerstvé i zpracované ryby budou pocházet z CHKO Český les. Pochopitelně nebudou chybět kapři. Maso a báječné uzeniny nachystají tito uzenáři a chovatelé – Angus Farm ze Soběsuk, Zacpal ze Stříbra, Zelený z Drouhavče, Plzák z Plzně a Terešovské uzeniny. Zvěřinové speciality budou prodávat ZEFA VOLARY a pan Bubeníček z Úněšova. Jablečné mošty nabídnou ovocnáři z Nebílov i Stvolenská moštárna (vítěž letošní soutěže o nejlepší Regionální potraviny Plzeňského kraje). Mléčné výrobky oceněné značkou Regionální potravina představí minimlékárna Joma (vítěz letošního ročníku soutěže o nejlepší Regionální potraviny Plzeňského kraje). Kozí, kravské i ovčí sýry bude možné zakoupit z farmy Držovice, z Horského statku Abertamy. Ani „Čerstvá pasta“ vyráběná v Karlových Varech nebude na těchto farmářských trzích chybět. Také Koření od Davídka provoní náměstí Republiky.

Více informací o prodejcích uveřejňujeme na www.plzensketrhy.cz.                 (po)

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *