Letní barokní festival je v plném proudu. Až do poloviny září se můžeme těšit na řadu akcí v celém Plzeňském kraji

Letní barokní festival letos nabízí 11 hlavních akcí doplněných řadou menších na mnoha místech po celém kraji. Už slavnostní zahájení v Mariánské Týnici naladilo návštěvníky na letní měsíce, kdy program festivalu nabízí řadu zajímavých akcí. Na různých místech celého kraje se konají nejen koncerty barokní hudby, divadelní představení, ochutnávky dobové gastronomie, ale též komponované pořady pro děti či ukázky sokolnictví nebo řemesel. 

Barokní písně, ukázka dobových vůní či svatojánský koncert se uskuteční při Barokní svatojánské noci v Klatovech, originální divadelní představení na chůdách mj. nabídne klášterní slavnost v Tachově, tance a život šlechtičen uvidí návštěvníci na Zámku Hrádek, tradiční květinová slavnost bude ve Svojšíně nebo barokní den z pohledu služebnictva na zámku v Manětíně. Nově se připojuje dvůr Gigant v Záluží u Stoda s barokní mysliveckou hostinou či šermířskými souboji, Muzeum jižního Plzeňska v Blovicích zase na místním zámku představí komentované prohlídky či virtuální prezentace barokní podoby zámku. Celý festival pak zakončí 14. září klášter v Chotěšově.

Již podruhé se k festivalu připojuje vynikající česká violistka Jitka Hosprová se svou sérií koncertů vážné hudby v kostelích a památkách pod názvem Procházky uměním.

Do barokních památek, jichž je na území Plzeňského kraje nebývalé množství, láká projekt Západočeské baroko  množství návštěvníků z tuzemska i z ciziny. Jedním z významných partnerů je společnost DEPO2015, která festival prezentuje v rámci přeshraničního projektu „Barokní region Čechy Bavorsko“.

Podrobné informace nejen k Letnímu baroknímu festivalu 2019, ale ke všem akcím a projektům Západočeského baroka jsou k dispozici na modernizovaném portále www.zapadoceskebaroko.cz a na facebookovém profilu Západočeské baroko. Na vybrané akce lze využít dopravu speciálním festivalovým autobusem tam i zpět, předprodej na www.plzenskavstupenka.cz. (tz)

Foto Plzeňský kraj

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *