Letectví a rokycanské letiště dříve a nyní představí nová výstava v Muzeu Dr. Bohuslava Horáka

Muzeum Dr. Bohuslava Horáka v Rokycanech otevře v příštím týdnu novou výstavu nazvanou „Křídla Rokycan. Letiště Rokycany – historie v obrazech brouk“. Návštěvníkům bude přístupná v malém výstavním sále Muzea, nám. J. Urbana 141, od 14. dubna do 24. září. 

Výstava přiblíží všem, kteří mají zájem o letectví, historii i současnost rokycanského letiště na dobových fotografiích. Rovněž dokumentuje veliké nadšení z počátků letectví a zakládání místního aeroklubu. Díky pomoci pamětníků bude k vidění velké množství fotografií, dokumentů, plakátů, ale i maket a modelů letecké techniky, které se na letišti vyskytovaly. Fotografie budou doprovázeny textem, ve kterém se návštěvníci dočtou o začátcích na letišti a také o běžném leteckém provozu.

Součástí doprovodného programu rokycanské výstavy bude ve čtvrtek 20. dubna v 17 hodin přednáška Daniela Švece ve výstavní síni v ulici J. Knihy. Jejím tématem jsou strhující okamžiky letců, kteří bojovali v Royal Air Force za druhé světové války. Velice živé vyprávění vtáhne posluchače do jejich strastiplné cesty mnohdy přes půl světa, do bojů v Polsku, Francii a především ve Velké Británii. Přednáška je mementem jejich hrdinských činů, ale také jejich každodenního života. Za co bojovali, pro koho žili, v co věřili? Připomene ty, kteří přežili, i ty, kteří se domů nikdy nevrátili. V rámci večera proběhne také autogramiáda knihy “Za křídly osudy Plzeňských letců v RAF”.

Zdroj: Západočeské muzeum v Plzni

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *