Lékařská fakulta Univerzity Karlovy v PLzni zve 1. února na Den otevřených dveří

Pro všechny zájemce, kteří přemýšlejí o studiu medicíny, i pro jejich rodiče a přátele pořádá Lékařská fakulta v Plzni Den otevřených dveří. Budoucí medici získají nejen potřebné informace o přijímacích zkouškách a studiu, ale mohou si také vyzkoušet vlastní šikovnost při nácviku chirurgického šití, odběru krve z umělé ruky nebo resuscitaci na modelech.

Medicína patří mezi nejnáročnější obory a její studium trvá jako jediné z vysokých škol 6 let. „Zájem o studium několikanásobně převyšuje možnosti fakulty – v českém studijním programu nastoupilo na podzim ke studiu 261 studentů, přičemž uchazečů přihlášených k přijímacím zkouškám bylo 2757,“ říká mediální zástupkyně fakulty Ing. Barbora Černíková.

Zájemci o lékařské povolání si prohlédnou prostory Procháskova a Pavlovova pavilonu a setkají se se studenty i pedagogy. Navštíví ústavy Lékařské chemie a biochemie, Anatomie a Histologie a embryologie. Další informace o studiu poskytne stánek studijního oddělení, kde bude také možné si zakoupit brožury s modelovými otázkami k přijímacím zkouškám.

Praktické ukázky se odehrají v režii studentských spolků. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet chirurgické šití na speciálním polštářku, měření tlaku, resuscitaci, odběr krev z umělé ruky či se seznámí s cévkováním a simulací stářípomocí speciálního obleku. Nejen budoucí zubaře bude určitě zajímat správné čištění zubů předvedené na modelech.

Prezentace v posluchárně Procháskova pavilonu, Karlovarská 48, začínají ve středu 1. února v 9.00, 10.30 a 12.00 hod.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *