Lékaři v Sušické nemocnici ošetřili za poslední víkend 25 úrazů způsobených namrzlým chodníkem

Lékaři na chirurgickém oddělení Sušické nemocnice ošetřili během uplynulých dvou lednových víkendů 25 lidí s různě těžkými úrazy, které způsobily pády na zmrzlém chodníku. Oproti prosincovým dnům se jedná o mnohonásobný nárůst tohoto typu úrazu.

„Většinou se jedná o seniory, kteří jdou například s nákupem a ujede jim noha. Při pádu si například zlomí zápěstí nebo krček, praští se do hlavy, upadnou do bezvědomí. Počty úrazů začaly postupně růst v povánočním období, ale nejvíce jejich počet narostl v uplynulém týdnu,“ uvedl Jiří Choc, primář oddělení ARO NEMOS Sokolov, Zdravotnické zařízení Nemocnice Sušice.

Od Vánoc také stoupl počet lidí, kteří přichází na pohotovost Sušické nemocnice s akutní bronchitidou, záněty dýchacích cest, chřipkou či angínou.

„Takových případů máme zhruba 25 za každý víkendový den. Před Vánocemi byly počty takových pacientů mizivé,“ uvedl Choc. Podle něj je důležité, aby se lidé v takových dnech dobře oblékali, pokud se venku zpotí, tak se okamžitě převlékli a každý den jedli dostatečné množství vitamínů.

„Kvalitní formou prevence je také přiměřená forma otužování a pravidelné dávky sportovních aktivit,“ uzavřel Choc.

Pavel Pechoušek

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *