LEGO s digitálními a světelnými herními prvky zabydluje DEPO2015. Otevře se 10. července

Plzeňská kulturní a kreativní zóna DEPO2015 ve spolupráci se společností Czech Repubrick připravila na léto unikátní herní expozici Letní kostky v DEPU. Dětská interaktivní výstava z LEGO® kostek pro malé i velké stavitele, spojená s digitálními a světelnými herními prvky, zavede návštěvníky všech věkových kategorií do světa kreativity, kde mohou stavět a kombinovat, co jim jen fantazie dovolí.

Herna bude rozdělena na několik částí. Pro nejmenší od 18 měsíců budou připraveny bazénky s LEGO DUPLO® či koutek s vláčkem, pro starší unikátní stavěcí zóna architektury z bílých kostek a pro všechny interaktivní UV instalace se svítícími LEGO® kostkami, která vznikla přímo na míru této expozici.

Úplnou novinkou bude uvedení speciální interaktivní UV projekce. Ta byla upravena na míru přímo pro tuto expozici a v této podobě bude představena ve světové premiéře. Jedná se o uzavřený prostor, black box, ve kterém zní podmanivý hudební podkres. Na zemi je umístěn černý koberec, na kterém mohou návštěvníci vytvářet rozmanité obrazce ze speciálního svítícího písku. Novinkou je, že tyto kresby lze doplňovat také stavbami ze svítících LEGO® kostek a tvořit tak nejen 2D, ale i 3D objekty. „Všetko, čo sa na zemi kreslí je v reálnom čase premietané na stenu v kaleidoskopických obrazcoch. Výsledkom je kontinuálne sa meniace umelecké dielo, ktoré tvorcami sú sami návštěvníci,“ doplňuje popis instalace nazvané UV UPGRADE její autor, slovenský designér a architekt Juraj Horňák, který se ve své tvorbě věnuje návrhům her a hravých interaktivních instalací ve veřejném prostoru.

Herní expozici Letní kostky v DEPU je možné v plzeňském DEPO2015 navštívit denně od 10. července do 31. srpna vždy od 10:30 do 18:00. Pro větší návštěvnický komfort jsou vstupy organizovány do hodinu a půl dlouhých časových slotů. Vstupenky se tak kupují na konkrétní čas. Z kapacitních důvodů je doporučeno zakoupit vstupenky předem na www.goout.cz, k dostání budou ale i na místě.

Zdroj: DEPO 2015

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *