Legiovlak si od pondělka můžete přijít prohlédnout do Křimic

https://img.obrazky.cz/?url=bf565ed26dc02ebe&size=2

Nádraží v Plzni-Křimicích se stane  dvanáctou zastávkou legionářského vlaku při jeho letošním putování po krajských a okresních městech České republiky. Z důvodu rozsáhlých stavebních prací není možné Legiovlak umístit ve stanici Plzeň hlavní nádraží.

Představení Legiovlaku se uskuteční v úterý 14. června v 10 hodin za přítomnosti hostů. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Plzni-Křimicích přístupný zdarma každý den od pondělí 13. až do neděle 26. června. Ve všední dny od 8 do 18 a o víkendu od 9 do 19 hodin. 

Legiovlak se skládá z 12 zrekonstruovaných vagonů, které představují vojenský ešalon. Těmito vlaky se desetitisíce čs. legionářů přepravily v letech 1918–1920 napříč Ruskem po Transsibiřské magistrále a průjezd si často musely vynutit bojem s bolševiky. Legiovlak se skládá z vozů polní pošty, těplušky, zdravotního, filmového, štábního, obrněného, prodejního, krejčovského, kovářského (zrekonstruován na Slovensku), ubytovacího a dvou plošinových vozů. Ve všech vozech bude na návštěvníky čekat věrná rekonstrukce vybavení, legionáři v dobových stejnokrojích, ale také originální exponáty a několik stovek fotografií na panelech mapujících historii čs. legií.

Dalšími  zastávkami Legiovlaku v Plzeňském kraji jsou ve dnech 27. – 30. června Rokycany, 4. – 10. července Klatovy, 12. – 16. července Domažlice a 23. a 24. července Bezdružice. V sobotu 23. července se navíc uskuteční “bitva” o Legiovlak mezi stanicemi Konstantinovy Lázně a Bezdružice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *