Kvůli výsadbě letniček si zastupitelé vjeli do vlasů. Kytičky ale v záhonech budou

Na šest projektů podporující lepší životní prostředí v Plzni dá město přes 1,3 milionu korun. Peníze z Fondu životního prostředí města Plzně půjdou například na výsev letniček, které letos oživí deset lokalit o celkové výměře 1766 metrů čtverečních, a to zejména podél komunikací, dále na vybudování naučného záhonu, úpravu zahrady u 57. mateřské školy včetně jezírka, ale také na záchranu památného stromu.

   

„Körnerův dub, starý zhruba 450 let, se nachází v horní části zoologické a botanické zahrady. Od roku 1997 je vyhlášen památným stromem. Nejen stáří, ale i poškození po zásahu bleskem vyžaduje zvýšenou pozornost a kontrolu jeho stavu a tomu odpovídající pěstební a technická opatření,“ přiblížil Petr Náhlík, náměstek pro oblast dopravy a životního prostředí. I s ohledem na bezpečnost návštěvníků byl v roce 2015 zpracován posudek o stavu stromu. Z něj vyplynulo, že mohutná koruna rozvětvená na šest kosterních větví má mnoho dutin a řadu defektů. „Projekt se týká ozdravění památného stromu a uskutečnění technických opatření, jež povedou ke stabilizaci koruny,“ dodal Petr Náhlík.

Kvůli výsadbě letniček si zastupitelé pořádně vjeli do vlasů. Podle Petra Suchého z TOP 09 je to vyhazování peněz a město by je mělo využít jinak. Většina ale jeho názor nesdílela.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *