Kraj ocenil nejlepší webové stránky měst a obcí

Dnes byly na Krajském úřadě Plzeňského kraje vyhlášeny výsledky krajského kola soutěže Zlatý erb 2016, Junior erb 2016 a Cena hejtmana Plzeňského kraje 2016 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace.

Ceny vítězům 13. ročníku krajského kola soutěže Zlatý erb 2016 o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí byly předány na slavnostním ceremoniálu na Krajském úřadě Plzeňského kraje za účasti hejtmana Václava Šlajse. „Těší mi, že je o soutěž vzrůstající zájem ze strany účastníků. Každá soutěž, která přispěje k lepší kvalitě života v kraji, je velice vítána a kraj ji bude podporovat,“ uvedl při zahájení hejtman. Zároveň byli vyhlášeni vítězové 4. ročníku soutěže určené mladým lidem do 18 let Junior erb 2016 a již podruhé Cena hejtmana Plzeňského kraje 2016 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace.

Do Zlatého erbu 2016 se přihlásilo 9 měst, 18 obcí a 18 elektronických služeb. Vítězové Junior erbu 2016 byli vybíráni z 11 přihlášených projektů, vítězové Ceny hejtmana Plzeňského kraje 2016 o Nejlepší webovou stránku příspěvkové organizace z 10 projektů.

 

 

Výsledky krajského kola Zlatý erb 2016 (podle kategorií):

 

Cena veřejnosti

Obec Slatina – www.obec-slatina.eu

 

Nejlepší elektronická služba

1.  místo: Starý Plzenec

Hlášení závad

2.  místo: Kožlany

Zjednodušená verze stránek nejen pro seniory

3.  místo: Příchovice

RSS čtečka

 

Nejlepší webová stránka obce

 1. místo: Horní Bělá

www.hornibela.cz

 1. místo: Příchovice

www.prichovice.cz

 1. místo: Chválenice

www.chvalenice.cz

 

Nejlepší webová stránka města

 1. místo: Blovice

www.blovice-mesto.cz

 1. místo: Rokycany

www.rokycany.cz

 1. místo: Starý Plzenec

www.staryplzenec.cz

 

 

Výsledky krajského kola Junior erb 2016:

 

 1. místo – Jakub Štěpánek, Gymnázium Mikulášské náměstí, Plzeň

www.mikulassko.cz

 1. místo – Radek Skoloda, VOŠ SPŠE Plzeň

http://zstremosna.cekuj.net/zstremosna.html

 1. místo – Tomáš Kratochvíl, VOŠ SPŠE Plzeň

http://hornibrizaprojekt.8u.cz

 

 

Cena hejtmana Plzeňského kraje 2016 – Nejlepší webová stránka příspěvkové organizace:

 1. místo – Gymnázium, Sušice

www.gymsusice.cz

 1. místo – Západočeské muzeum v Plzni

www.zcm.cz

3.  místo – Střední odborné učiliště stavební, Plzeň

www.souplzen.cz

 

 

Novinkou letošního hodnocení byla kvalita mobilního zobrazování.

 

Vítězové jednotlivých kategorií Zlatého erbu 2016 postupují do celostátního kola, které bude vyhodnoceno na konferenci ISSS v Hradci Králové.

 

Zlatý erb je soutěž o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí.

Smysl soutěže Zlatý erb založené v roce 1999 jako nástroj pro podporu modernizace místních samospráv spočívá nejen ve vlastním srovnání webů měst a obcí, ale poskytuje také jejich webmasterům a provozovatelům užitečné informace a hodnocení pro další zlepšování.

Soutěž Zlatý erb je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole.

Krajská kola vyhlašují jednotlivé kraje České republiky. Soutěž je pořádána ve spolupráci se Svazem měst a obcí ČR, sdružením Český zavináč, portálem Města a obce online a konferencí ISSS.

Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. V krajských kolech se hodnotí tzv. povinně zveřejňované informace, kvalita úřední desky podle správního řádu, rozsah zveřejněných dalších informací, názornost ovládání webu, navigace a přehlednost stránky, výtvarné zpracování a bezbariérová přístupnost.

Hlavní ceny v krajském i celostátním kole jsou uděleny v kategoriích:

a) nejlepší webové stránky města

b) nejlepší webové stránky obce

c) nejlepší elektronická služba

Zlatý erb byl v roce 2002 oceněn jako finalista světové soutěže Stockholm Challenge Award a jako vítěz soutěže Český zavináč 2011.

 

Junior erb je soutěž pro mladé lidi do 18 let, kteří se aktivně zajímají o internet a tvorbu webových stránek spojených s určitou obcí, městem, městskou částí, regionem apod, například webové stránky obce, města, stránky školy, sportovního oddílu, sdružení, webové stránky týkající se nějakým způsobem určitého regionu či nějaké místní pamětihodnosti. Do soutěže se mohou zapojit jak jednotlivci do 19 let, tak týmy, kde 2/3 týmu a přihlašovatel musí být mladší 19 let. Přihlásit se mohou i školní třídy, které vytvářejí podobné projekty v rámci výuky.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *