Kout na Šumavě, Luženičky a Díly na Domažlicku obsluhuje mobilní pošta. Tady je její jízdní řád:

Česká pošta rozšiřuje působnost mobilní pošty na další oblasti České republiky. Od začátku roku už je jich v provozu celkem šest. Jedna z mobilních pošt obsluhuje nově Kout na Šumavě, Luženičky a Díly na Domažlicku.

Mobilní pošty budou do obcí zajíždět dle jízdního řádu od pondělí 2. ledna do 28. března 2023. Pořadí obcí se liší dle sudého a lichého týdne, jízdní řády naleznou zájemci jednak v dotčených obcích a jednak na webových stránkách České pošty. Tam, kde je to možné, jsou občané po dohodě s obecním úřadem o této službě informováni prostřednictvím obecního rozhlasu, obecního webu či vývěskou.

Mobilní pošta 31 – Domažlice

Obec Kout na Šumavě Luženičky Díly
Lichý týden 8:30 – 11:30 12:45 – 13:15 14:00 – 14:30
Sudý týden 11:30 – 14:30 9:45 – 10:15 8:30 – 9:00
platnost od: 2. 1. 2023
Po uzavření této pošty je otevřena pošta:
344 01 DOMAŽLICE 1, MSGRE. B. STAŠKA 71, HOŘEJŠÍ PŘEDMĚSTÍ; PO – PÁ 8:00 – 18:00 HODIN, SO 8:00 – 12:00 HODIN
Zapojení Mobilní pošty se nijak nedotkne režimu doručování. Ten zůstává beze změny a je ve všech výše zmíněných obcích nadále zajištěn standardním způsobem.

Šest mobilních pošt je v Česku rozděleno následovně: První mobilní pošta bude následující tři měsíce fungovat na Nymbursku, kde obslouží obce Veltruby, Opolany, Jestřábí Lhotu a Býchory. Druhá mobilní pošta bude působit na Královéhradecku, kde obslouží obce Libišany, Syrovátka, Roudnice a Lochenice. Další mobilní pošta na Domažlicku obslouží obce Kout na Šumavě, Luženičky a Díly. Čtvrtá mobilní pobočka bude na Písecku navštěvovat obce Putim, Čejetice, Dobev a Drhovle. Pátý vůz na Děčínsku obslouží obce Malé Březno, Lovečkovice a Dolní Habartice a konečně poslední mobilní pošta bude na Prostějovsku navštěvovat obce Ohrozim, Lipová a Pěnčín.

Co je Mobilní pošta?

Mobilní pošta je pojízdná pobočka, ve které můžete využít vybrané služby České pošty. Již z dálky ji poznáte podle barevného polepu a loga. Zajíždí do regionů, kde je pošta aktuálně potřebná a kde mohou obyvatelé využít naše služby pohodlně a bez cestování.

Co všechno u nás vyřídíte?

  • Příjem vnitrostátních i mezinárodních zásilek
  • Poštovní poukázky
  • Služby SIPO
  • Prodej kolků, cenin a telefonních karet
  • Prodej tisku, obalů a doplňkového zboží
  • Platba kartou

Zdroj: Česká pošta

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *