Končí oprava mostu Milénia. Doprava se na něj plně vrátí v pátek 6. října

Čtyřměsíční oprava mostu Milénia, jednoho z kapacitně nejvytíženějších v Plzni, končí. Provoz se na něj plně vrátí v pátek 6. října. Rekonstrukce začala 5. června a zahrnula i přilehlé ulice U Trati včetně křižovatek ulic U Trati a Doudlevecká. Akce za téměř 40 milionů korun, jež zavřela most nejprve na Slovany a poté na Bory, proběhla bez komplikací, dodržen byl rozsah prací i termíny. Akci zhotovila společnost Metrostav a. s., investorem bylo město prostřednictvím své Správy veřejného statku. V souvislosti s tím Plzeň děkuje řidičům za trpělivost, kterou měli s omezeními, jež oprava přinesla.

Jednalo se o nezbytnou opravu, která u řady Plzeňanů vznášela oprávněné obavy z možného dopravního kolapsu v centru města. “Jsem rád, že nám zafungovaly dopravní modely a stavba nakonec neměla zásadní vliv na provoz městské hromadné dopravy. Osobně děkuji všem řidičům za trpělivost a pochopení. My dál budeme pokračovat v maximální koordinaci uzavírek, což dokazují i stavební práce na Koterovské, které bezprostředně navazují právě na práce na mostu Milénia,“ řekl primátor Plzně Roman Zarzycký.

„Žádná oprava není příjemná. Víme to, ale bohužel některé není možné odkládat. Oprava mostu Milénia byla naprosto nezbytná, protože most sloužil bez větších zásahů 22 let, kdy denně po něm projelo 26 tisíc aut. Jsem rád, že se vše podařilo v termínu a děkuji řidičům, že to zvládli. Most je nyní ve skvělé kondici, pro další roky a nejbližší desítky let tak bude zapotřebí pouze běžná údržba,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Aleš Tolar. Zároveň s opravou mostu byla realizována i výměna světelné signalizace na křižovatce Doudlevecká x U Trati. Stejnou křižovatku čeká ještě výměna asfaltu, a to konkrétně o víkendu 14. až 15. října, kdy ale zůstane křižovatka průjezdná a řidiče čekají jen menší omezení.

Podle Václava Šaška, vedoucího oddělení mostů Správy veřejného statku města Plzně, byly v rámci opravy mostu Milénia vyměněny mostní závěry, sneseny stávající vrstvy komunikace až na nosnou konstrukci, odstraněny izolace i vybavení mostu. „Odstraněny měly být také části říms, nicméně se ukázalo, že tyto římsy jsou v lepším stavu, než se čekalo, proto to nakonec nebylo nutné. Novou izolaci dostala nosná konstrukce, dále bylo také osazeno původní vybavení mostu a byly provedeny sanace spodní stavby mostních objektů,“ přiblížil Václav Šašek.

Zdroj: www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *