Komunisty z Plzeňského kraje povede do parlamentních voleb Jiří Valenta

Komunisty z Plzeňského kraje povede do podzimních parlamentních voleb poslanec Jiří Valenta. Současného lídra z regionu Karla Šidla zařadili účastníci krajské nominační konference až na druhé místo. Trojkou na kandidátce bude současná asistentka Jiřího Valenty Hana Hemzáčková. Rozhodující slovo v kandidátkách bude mít ještě ÚV KSČM, ale je pravděpodobné, že nebude mít důvod do pořadí zasahovat.

Plzeňan Jiří Valenta je poslancem první období, tedy od roku 2013. Dvakrát byl zastupitelem města Plzně, v minulém volebním období byl členem Zastupitelstva Plzeňského kraje. Valenta se dvakrát pokoušel stát se senátorem – v roce 2008 za obvod Plzeň-město,  v roce 2012 kandidoval za KSČM v obvodu č. 8 – Rokycany a těsně mu místo senátora uniklo (o 4,8 %), když po postupu do II. kola voleb prohrál s bývalou ministryní zdravotnictví Miladou Emmerovou (ČSSD). Kandidoval i do Evropského parlamentu, ale neuspěl. V Poslanecké sněmovně zastává post člena Hospodářského výboru a Výboru pro evropské záležitosti, a také předsedá Podvýboru pro ICT a eGovernment. Je též členem Meziparlamentní unie přátel ČR a Čína, ČR a SRN a ČR a státy Předního Východu. Za první dva roky volebního období byl vyhodnocen jako poslanec s nejvyšší účastí při sněmovním hlasování.

Karel Šidlo z Bezděkova u Klatov je odborníkem na dopravu. V Poslanecké sněmovně je nepřetržitě od roku 2006. Zastupitelem Plzeňského kraje je bez přestávky od roku 2004.

Hana Hemzáčková ze Starého Plzence loni kandidovala do krajského zastupitelstva, ale mandát nezískala.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *