Kino na kolečkách, muzika a pohádky. Startuje Rokycanské kulturní léto

Rokycany připravily program pro děti i dospělé na celé léto. Nabídne pohádky, hudbu i kino na kolečkách, ale také sport. Rokycanské kulturní léto odstartuje 12. června koncertem Alexeje Byčka ve Spilce. Na červen radnice přichystala dvě velké akce pro děti. Tou první je velká Akademie škol k ukončení školního roku v pátek 16. června na Masarykově náměstí, kde se představí naše mateřské i základní školy, představení připravily ale také sbory ZUŠ Rokycany či UNIQUE Gymnázia a SOŠ Rokycany.

Druhou červnovou akcí pro děti je v pondělí 26. června Roadshow Sportmanie Plzeňského kraje, která zavítá na hlavní rokycanské náměstí. Nabídne den plný sportu pro děti, společný výběh s Rozběháme Česko i boulderingovou stěnu. Představí se různé rokycanské sportovní kluby.

Od června do srpna jsou také naplánovány pohádky pro děti – Hrnečku vař 28. června, 12. července Sněhurka, 26. července Skřítek Skříňáček, 16. srpna Ulhaná princezna a 26. srpna Čertovská pohádka (divadlo pro malé i velké). Předposlední akcí kulturního léta bude pohádka O Smolíčkovi 30. srpna. Všechny akce pro děti se konají na Masarykově náměstí.
„K letním měsícům patří také promítání pod širou oblohou. Také letos budeme promítat filmy v kině na kolečkách, a to na louce za Domem dětí a mládeže. V nabídce budou filmy Děti Nagana, Ostrov a Můžem i s mužem,“ doplnila Anna Chromá z Odboru školství a kultury Městského úřadu Rokycany.

Na celé léto jsou také naplánovány koncerty na různých místech v Rokycanech – především ve Spilce, na Masarykově náměstí, ale také v parku U Plzeňské brány. Zahrají Petr Blecha a hosté, Dixieland Planá, Dimenze/ Open air Warm up, Lords rock revival, Hořovická muzika, The Dixie Hot Licks či na 11. srpna je naplánováno pozdní bigbítové odpoledne.
Letní program zakončí v pátek 1. září Harcíři z Rokycan s vystoupením historického šermu U Spilky.

Zdroj: Město Rokycany

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *