Ke svatému Patrikovi patří zelené pivo. Dát si ho můžete třeba v Černicích

Při příležitosti tradičního irského svátku svatého Patrika, který už je populární i v Česku, připrvují některé pivovary zelené pivo. V Purkmistru v Plzni-Černicích dnes naráží  zelený 12° ležák sv. Patrika s příchutí tří bylinek.

Zelené pivo v Černicích v menším množství nabízeli hostům už v uplynulých letech. Byl o něj veliký zájem a během tří dnů bylo vždycky všechno vypito. V letošním roce je připravena várka  900 litrů s tím, že hosté si ho budou moci dokonce i odnést v lahvích nebo nechat stočit do kegů.

Zelený ležák budou v Purkmistru prodávat do 20. března a spolu s ním nabídnou hostům i pokrmy tradiční irské kuchyně, kdy se vše v tomto období obarvuje na zeleno. “Naši hosté budou moci ochutnat dušené jehněčí se zeleninou, hovězí svíčkovou se zeleným chřestem, rukolové ravioly s kozím sýrem, domácí špenátové těstoviny s lososem, řeřichové cappucino s marinovaným lososem nebo pistáciový krém s nakládanými višněmi,” láká Petr Míč z černického pivovaru.

Pro blížící se velikonoční svátky pak bude v Purkmistru uvařena kromě zeleného ležáku (ten bude na čepu i na zelený čtvrtek),  ještě várka světlého 14° vídeňského speciálu, pro který je charakteristická  nasládlá hebká sladovost s příjemným kořeněným dozníváním.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *