Kavárna v Měšťanské besedě je ode dneška znovu otevřená. Nově jako Café Beseda

Po čtyřech měsících se opět otevřela kavárna v  Měšťanské besedě v  Plzni, nově pod názvem Café Beseda. Od konce června v  ní probíhaly úpravy interiéru. Změnil se nejen vzhled kavárny, ale díky novému baru a moderním technologiím se mohla výrazně rozšířit nabídka jídel a nápojů. Café Beseda nabídne více míst k  sezení, snídaňové i polední menu a výběrovou kávu. Stavební úpravy a nové vnitřní vybavení v  celkové hodnotě 5,86 milionu byly hrazeny provozovatelem budovy Měšťanská beseda Plzeň s.r.o. a městem Plzeň.  

Měšťanská beseda v  Plzni je od roku 1994 kulturní památkou, a tak na úpravy kavárny dohlížel Odbor památkové péče Magistrátu města Plzně. „Jsem velmi rád, že si kavárna v  Měšťanské besedě, která bezpochyby patří k  nejhezčím objektům v  centru města, zachovala i po poměrně rozsáhlé rekonstrukci svůj dobový styl. Příjemné prostředí s  krásným výhledem do sadového okruhu se jistě stane vyhledávaným místem pro setkávání, odpočinek i inspiraci,“ uvedl primátor města Plzně Martin Baxa.

V  prostorách Café Beseda byla vyměněna podlahová krytina za velkoformátovou terasovou dlažbu, zrestaurována výmalba a zdobné prvky na stropě kavárny, vybudována toaleta pro návštěvníky se sníženou pohyblivostí   a zrekonstruováno sociální zařízení. Byl také kompletně vyměněn mobiliář a instalován nový bar a zábaří vybavené novými technologiemi.

Díky odstranění dělících příček a kulečníkových stolů a nové kavárenské úpravě zadní místnosti se zvýšila kapacita kavárny na 110 míst. „Nábytek jsme společně s  architekty vybírali tak, aby zapadal do secesního stylu kavárny. Nové čalouněné lavice, křesílka i židle zároveň poskytují komfortnější posezení,“ řekl Ivan Jáchim, jednatel společnosti Měšťanská beseda Plzeň. „Zmodernizovali jsme vybavení baru, takže se mohl výrazně rozšířit sortiment i kvalita jídel a nápojů. Ve skleněné barové vitríně mohou být vystaveny čerstvé sladké dezerty, sendviče, quiche i saláty, “ doplnil.

Ve stálé nabídce Café Beseda je prémiová káva několika odrůd a baristé budou využívat různé způsoby její přípravy. „Na výběr hosté mají kávu praženou pro espresso z  různých koutů světa, kterou připravujeme na špičkovém pákovém kávovaru. Na mlýnku je také etiopská káva speciálně určená pro stále oblíbenější batch brew – filtrovanou přípravu kávy,“ vysvětlil za provozovatele Café Beseda Pavel Kadeřábek.

Café Beseda v  pracovní dny otevírá už v  8 hodin ráno a až do 10:30 nabízí snídaňové menu. „Vedle čerstvých produktů z  naší vitríny připravujeme ráno i kuchařské snídaně – vejce Benedikt, French toast z  máslového brioche nebo typickou anglickou snídani,“ uvedl Jan Janák, jednatel provozovatele Café Beseda. Od 11 do 14 hodin je v  nabídce denní menu. „K obědu vaříme vždy polévku a dvě hlavní jídla. Šéfkuchař Karel Abrhám po vzoru francouzské gastronomie klade důraz na kvalitu a servírování, v  polední nabídce však najdete jak typicky českou kuchyni, tak různé světové pokrmy,“ dodal Jan Janák.

Kavárna zůstává otevřená každý den až do 22 hodin, a tak i návštěvníci kulturních akcí v  Měšťanské besedě tu mohou zahnat žízeň i hlad. Ve stálé nabídce Café Beseda je několik teplých specialit, saláty, menší občerstvení a dezerty. „Naší chloubou jsou domácí dukátové buchtičky s  vynikajícím krémem,“ láká Pavel Kadeřábek. Kávu doplňuje široká nabídka čajů, domácí limonády nebo bohatý vinný lístek. (tz)

Foto www.plzen.eu

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *