Kašpárek se vrací po deseti letech. A hned na celou sezonu!

 

Klasický loutkový hrdina Kašpárek se na jevišti Divadla Alfa objeví v nové sezóně hned dvakrát, vlastně třikrát. Potřetí to bude na festivalu Skupova Plzeň v červnu příštího roku. První inscenací, ve které  baví malé i velké diváky, je maňásková groteska Kašpárek a mumie. Veselý příběh je volným pokračováním inscenace Kašpárek a indiáni, kterou Alfa uvedla s velkým úspěchem před deseti lety.

Obě hry napsal brněnský autor Jiří Skovajsa a stejný zůstává i tvůrčí tým ve složení režisér Tomáš Dvořák a výtvarník Ivan Nesveda. Dramaturg a autor úpravy textu Pavel Vašíček text citlivě propojil s plzeňským prostředím. Kmenoví tvůrci Divadla Alfa jsou zárukou jedinečné maňáskové poetiky, která divadlo proslavila po celém světě, zejména v představení Tři mušketýři.

Kašpárek se v Alfě neobjevuje poprvé, zavítal sem na přelomu tisíciletí v inscenacích, určených spíše mládeži a dospělým (Jeminkote, Psohlavci!, Don Šajn a Johanes doktor Faust). Po dobrodružství s Kašpárkem a indiány (uvedeno v roce 2007) čeká nyní malé diváky volné pokračování, v němž se opět setkají nejen s Kašpárkem a Škrholovými, ale i s trojicí českých vodníků, tajemnou mumií egyptského faraona a také s velbloudářem Kásimem a jeho velbloudem Pepou, který své jméno získal v Plzni…

Inscenace je určena dětem z mateřských škol a 1. a 2. tříd základní školy – a také pro rodiny s dětmi. Českou premiéru měla hra v pondělí 9. října, slavnostní večerní premiéra je pak na programu Alfy v pátek v 19.30 hodin.

 

Další premiéry sezony 2017/18

V prosinci se Kašpárek představí v projektu s názvem Panika v muzeu, do kterého přizvala Alfa divadelníky z francouzsko-českého souboru La Pendue. Milovníci Julese Vernea a filmové komedie Tajemný hrad v Karpatech se mohou těšit na loutkovou variaci na dané téma. Pro druhý stupeň základní školy, středoškoláky a také pro dospělé je určen titul Panská farma, který se připravuje na květen příštího roku na motivy známé předlohy George Orwella Zvířecí farma. Závěrečnou premiérou sezóny bude komorní loutková hříčka Umanutá princezna.

Velkou událostí sezony bude v červnu 33. ročník festivalu Skupova Plzeň (13. – 17. 6. 2018).

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *