Kamil Halbich se na pět večerů vrátí do Plzně jako Don Quijote

Don Quijote

Komedie na motivy slavného španělského románu Don Quijote měla v rámci festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem premiéru v loňském roce 2. července. Letos ji festival na scéně U Zvonu zopakuje od 18. do 22. července.

Inscenace Don Quijote vystřídá na jevišti Divadelního léta novinku Akvabely, a protože jubilejní 10. ročník festivalu uvádí letos mimořádně tři tituly, mohou se diváci těšit ještě na reprízy detektivní komedie Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes! z roku 2015. Festival uzavře 28. července Open Air Slam, který je součástí doprovodného programu.

Režisérem i autorem adaptace románu Miguela de Cervantese Don Quijote je umělecký ředitel Divadelního léta Vilém Dubnička, který příběh slavného španělské snílka, bojujícího s větrnými mlýny, pojal hravě, s nadhledem a humorem. „Jako bytostnému idealistovi je mi jakési donkichotství vlastní. Zároveň mám pocit, že každý z nás je občas tak trochu Don Quijote. Ta postava lidi baví už víc než 400 let a zdaleka není černobílá,“ říká o své inscenaci Vilém Dubnička. Jako kulisu vyprahlé španělské krajiny si vloni vybral prostranství U Zvonu, na kterém díky spolupráci se Západočeskou galerií v Plzni vyrostla scéna s hledištěm pro více než 400 diváků. Festival se letos na toto nevšední místo v centru města vrátil a Vilém Dubnička spolu se scénografem Pavlem Kodedou umístili pod zdejší platany i děj novinky Akvabely. Nyní se na tuto scénu po roce vrací i Don Quijote.

Vedle divadelního a filmového herce a dabéra Kamila Halbicha, který se stal v titulní roli hvězdou loňského ročníku, nebude na jevišti chybět ani skvělý Marek Adamczyk jako jeho sluha Sancho Panza. V dalších rolích se diváci znovu setkají se stálicemi Divadelního léta Bronislavem Kotišem, Zdeňkem Rohlíčkem a Michalem Štěrbou, kteří zazářili v letošní novince jako Akvabely. Spolu s nimi z této inscenace pokračují v Donu Quijotovi i Diana Toniková, Jana Kubátová a Antonín Procházka ml. Po roce se na Divadelní léto vrátí Jan Teplý. Jedinou změnou v obsazení Dona Quijota oproti loňskému roku bude účast Jany Zenáhlíkové, která vystřídá Kristýnu Bábkovou.

Divadelní léto je největším open air divadelním festivalem v Plzeňském kraji, v posledních letech se jeho návštěvnost ustálila na 8 000 diváků. Festival každoročně zasazuje do kulis historického centra Plzně vlastní originální inscenaci.

Vstupenky na jednotlivá představení se prodávají prostřednictvím sítě GoOut (www.goout.cz). K dostání jsou také v recepci DEPO2015, Presslova 14, a v pokladně festivalu U Zvonu vždy před začátkem každého představení od 19:00.

 

Program 10. ročníku festivalu Divadelní léto pod plzeňským nebem

prostranství U Zvonu, Plzeň

začátky představení vždy ve 20:30

 

Ghana zrána

(doprovodný program ve spolupráci s Tancem Praha)

  1. 6.

 

Akvabely

premiéra 1. 7.

reprízy 2. 7., 3. 7., 4. 7., 9. 7., 10. 7., 11. 7., 12. 7., 13. 7., 14. 7. a 15. 7.

 

Don Quijote

reprízy: 18. 7., 19. 7., 20. 7., 21. 7., 22. 7.

 

Prokletí rodu Baskervillů aneb Pozor, zlý pes!

reprízy 25. 7., 26. 7., 27. 7.

 

Slam Poetry Open Air

(doprovodný program)

  1. 7.

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *