Do nemocnice přišel Mikuláš o den dříve. TOP 09 nadělovala radost dětským pacientům již posedmé

Mikuláš, čert a anděl přišli ke sv. Jiří v Plzni-Doubravce o den dříve, tedy už v pátek. Oslava svátku sv. Mikuláše je v plzeňské TOP 09 tradičně spjata s nadílkou v dětské nemocnici v Doubravce. Ani letos tomu nebylo jinak. Členové plzeňské TOP 09 zavítali s mikulášskou nadílkou za nemocnými dětmi již posedmé.

V roli Mikuláše dětem dárky naděloval předseda plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek. Ten v doprovodu anděla a čerta, kterého se letos ztvárnil doubravecký zastupitel Jan Toman, nejprve zavítal do dětského denního stacionáře pro děti s respiračními chorobami. Poté navštívil s nadílkou také děti v lůžkové části nemocnice na jednotce intenzívní péče. 

„Na roli Mikuláše do dětské nemocnice se vždy celý rok těším. Také proto, že v politice často dlouho trvá, než se dobrá myšlenka promění v realitu. Jako Mikuláš však mohu vykouzlit dětem úsměvy na tváři jako mávnutím kouzelného proutku,“ říká předseda plzeňské TOP 09 Ondřej Ženíšek.

Nemocnice u Sv. Jiří je soukromé zdravotnické zařízení poskytující lékařskou péči dětským pacientům od novorozeneckého věku až do 19 let. Disponuje 35 lůžky, včetně lůžek intenzivní péče. Další součásti zařízení jsou endokrinologická ordinace pro děti a dospělé, respirační ordinace pro choroby dýchacích cest dětí či oddělení komplexní léčebné rehabilitace.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *