Jste lékař a je vám nad 65 let? Karlovarské hejtmanství vám ročně dá padesát tisíc korun

Karlovarský kraj rozšiřuje balíček motivačních programů pro lékaře a zdravotnický personál. V rámci nového dotačního titulu dosáhnou na příspěvek 50 000 korun za rok lékaři primární péče ve věku nad 65 let. Účelem podpory je motivovat lékaře, aby i nadále provozovali své praxe, zároveň je chce vedení kraje ocenit za to, že se stále starají o pacienty, čímž výrazně napomáhají poskytování zdravotních služeb občanům kraje.

Nápad finančně podpořit lékaře nad 65 let vzešel při jednání se zástupci obcí. S ohledem na aktuální situaci ve zdravotnictví si hejtmanství plně uvědomuje význam těchto lékařů. “Současně chceme praktiky, pediatry a zubaře motivovat, aby pokud možno ještě odložili svůj odchod do důchodu a pomohli nám překlenout období, než se vrátí mladí stipendisté lékařský fakult zpět do kraje a otevřou si zde své ordinace nebo posílí kapacity zdravotnického personálu,“ uvedl hejtman Karlovarského kraje Petr Kulhánek s tím, že kraj na tyto účely vyčlenil částku 3,5 milionu korun ročně.

Příspěvek je určen lékařům, kteří ke dni podání žádosti dosáhli věku minimálně 65 let a poskytují zdravotní služby na území Karlovarského kraje. Současně musejí ordinovat alespoň 20 hodin týdně a mít minimálně 800 registrovaných pojištěnců. O podporu mohou lékaři žádat od 2. 1. 2024 až do vyčerpání alokace pro příslušný kalendářní rok, a to maximálně jednou ročně. Program by měl fungovat do roku 2028, poté by mělo dojít ke stabilizaci zdravotní péče v kraji.

Zdroj: Karlovarský kraj, ilustrační foto Pixabay.com

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *