Jsme zralí převzít odpovědnost, tvrdí na začátku své předvolební kampaně Starostové a nezávislí

Starostové a nezávislí tvrdí, že jsou zralí převzít odpovědnost. A aby o svých slovech přesvědčili každého, heslo nechali natisknout i na sáčky s vinnými hrozny, které lidem rozdávali  při dnešním zahájení předvolební kampaně před obchodním centrem Plaza v Plzni. Lídryně regionálních starostů, starostka obce Kozolupy Michaela Opltová, krajský šéf Pavel Čížek i další kandidáti do Sněmovny lidi mířící za nákupy přesvědčovali, že jsou připraveni se o stát dobře starat a mají odvahu projít volebním lisem. Mnozí mladí na to reagovali, že si počkají až na vylisovanou, vykvašenou a lahvovanou podobu.

Starosty a nezávislé v Plzeňském kraji do parlamentních voleb vede starostka obce Kozolupy Michaela Opltová. Dvojkou je starosta města Domažlice Miroslav Mach. Jádro kandidátky tvoří úspěšní starostové měst a obcí (Stříbro, Staňkov, Bor, Mýto, Kolinec, Spálené Poříčí,…), bývalí starostové a úspěšné osobnosti ve svém oboru, například vysokoškolský pedagog katedry geografie Fakulty ekonomické ZČU v Plzni doc. Jaroslav Dokoupil a chirurg, armádní veterán, bývalý velitel a tvůrce 6. polní nemocnice AČR MUDr. Jindřich Sitta.

Jako symbol kampaně starostové zvolili víno. “Země, která oplývá vínem, má naději. Než ho vypěstujete, dá to hodně péče. To nejlepší z vína dostáváme pod tlakem, letošní volby jsou tlak a já věřím, že my lídři pod tímto tlakem ze sebe dostaneme co nejvíc,“ vysvětluje to celostátní předseda Petr Gazdík. Kromě běžného marketingu sázejí při kampani na aktivitu stovek komunálních politiků a registrovaných příznivců, kteří budou přesvědčovat lidi ve svém okolí, že starostové jsou připravení převzít zodpovědnost.

V programu má hnutí také daňové zvýhodnění reinvestic a růst platů, aby se zmenšil odliv peněz na dividendách mezinárodních společností. Usilovat chce o dobudování páteřní sítě dálnic a urychlenou přípravu vysokorychlostní železnice i o snížení zatížení práce, aby zaměstnavatelé mohli vytvářet nová pracovní místa.

Cílem Starostů a nezávislých je prosazování efektivního, štíhlého státu a silné samosprávy. Některé kompetence by přesunuli na kraje a obce a zasazují se o decentralizaci rozhodování. Chtějí přesunout některé centrální úřady z Prahy do krajských měst.

 

 

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *