Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic

Jihočeští kováci se opět chystají vyrazit do ulic. Důvodem ovšem není žádná protestní akce. Zástupci nejsilnějšího tuzemského odborového svazu chtějí pouze veřejnosti připomenout hlavní poslání a činnost odborů ve firmách a podnicích.

Jak řešit problémy v práci? Co je to kolektivní vyjednávání? Jak založit odborovou organizaci? Odpověď na tyto a další otázky získají všichni, kteří stánky ČMKOS navštíví. Dozví se také například podrobnosti o možnostech anonymního členství v Odborovém svazu KOVO, které je chrání před možnými represemi ze strany zaměstnavatelů, či získat zdarma radu specialisty v oblasti pracovně-právních vztahů.

„Strach z represí ze strany zaměstnavatelů je nejčastější příčinou obav ze zakládání nových odborových organizací. KOVO proto ve snaze pomoci zaměstnancům v těchto situacích umožnilo takzvané anonymní členství ve svých řadách, jehož součástí je také kompletní odborný poradenský servis,“uvedlvedoucí jihočeského Regionálního pracoviště Odborového svazu KOVO v Českých Budějovicích Rudolf Tkáč.

Informační stánky Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) budou k dispozici v úterý 13. června od 11 do 17 hodin před DK Metropol na Senovážném náměstí v Českých Budějovicích. O den později, tedy ve středu 14. června pak ve stejný čas na Náměstí T. G. Masaryka v Táboře.

„Velmi užitečné budou nesporně služby pracovně-právní poradny. Tato problematika je pro veřejnost stále poměrně složitá a nepřehledná, a to ať už se jedná o Zákoník práce nebo Občanský zákoník,“ doplnil Tkáč.

Pro děti mají odboráři připraveny různé soutěže a malé dárky.

 

Odborový svaz KOVO působí v současné době v 60 strojírenských podnicích na jihu Čech.

V regionu má více než pět tisíc členů, což představuje přibližně 24 procent všech zaměstnanců těchto firem. V rámci kolektivního vyjednávání, jehož cílem je dosažení příznivých mzdových, pracovních a sociálních podmínek pro své členy, však KOVO zastupuje všechny zaměstnance.

Mezi firmy, kde působí OS KOVO, patří například Jihostroj Velešín, ČZ Strakonice, Robert Bosch České Budějovice, ZVVZ Milevsko, Motor Jikov České Budějovice, Groz-Beckert ČR, Kern-Liebers CR, Reinfurt Prachatice, Klima CZ Prachatice, Dura Automotive Blatná, Schneider Electric Písek a další.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *