Jihočeský svatební dort. Uvidí ho každý návštěvník Svatebního veletrhu v Českých Budějovicích

http://vcb.cz/_var/vystavy/14385914705.JPG

Třípatrové dorty, zásnuby a zásnubní hostiny. Tak zní téma letošního Svatebního veletrhu v Českých Budějovicích, který se uskuteční 16. ledna v pavilonu T českobudějovického výstaviště. Dortům je věnována i hlavní soutěž veletrhu, která se jmenuje Jihočeský svatební dort.

Soutěžní výrobky zájemci naleznou od 10 do 16 hodin v pavilonu T na místě označeném Jihočeský svatební dort. Podmínkou soutěže je, že dorty musí obsahovat minimálně tři patra. Výška stanovena není, velikost spodního patra maximálně 50 x 50 centimetrů. Každý soutěžící může přinést pouze dva exponáty. Přihlášky byly uzavřeny 31. prosince. O vítězi, na kterého čekají hodnotné ceny, rozhodnou kromě odborné poroty i návštěvníci. Vyhlášení se uskuteční ve 14.30 (odborná porota) a 16.30 hodin (návštěvníci).

 

Přípravy na Svatební veletrh v Českých Budějovicích v této chvíli vrcholí. V blízkých dnech bude představen kompletní program. „Už nyní ale můžeme prozradit, že nebudou chybět módní přehlídky svatebních a společenských šatů, rozhovory s odborníky, ukázky naaranžovaných svatebních stolů, ale i třeba ochutnávky destilérek či vinoték, které jistě ocení hlavně pánové,“ řekla Štěpánka Bendová, hlavní organizátorka.

Velkou odezvu měl vloni nejdelší svatební vůz značky Rolls Royce z roku 1979, který se akce zúčastní i letos. K vidění bude v bílé i černé barvě. Techničtěji založené návštěvníky jistě potěší i historický autobus Škoda RTO 706 Mex, který na veletrh zapůjčí Dopravní podnik města České Budějovice.

„Pozvání přijaly i známé osobnosti, ostatně moderátorem Svatebního veletrhu v Českých Budějovicích bude oblíbený herec Miroslav Šimůnek,“ dodala Štěpánka Bendová.

Záštitu nad veletrhem převzali starostové nejžádanějších svatebních lokalit – Dalibor Carda (starosta města Český Krumlov) a Tomáš Jirsa (starosta města Hluboká nad Vltavou).

Václav Votruba

 

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *