Je tady nový rok 2017. Jeho začátek je tradičně ve znamení Tříkrálové sbírky

V první polovině ledna – v rozmezí od 1. do 15. ledna 2017 – se v ulicích obcí a měst opět objeví řada koledníků, aby u prahů domácností, na chodnících či náměstích předali poselství o narození Božího syna. Lidem popřejí šťastný nový rok, zazpívají koledu, věnují drobný dárek a při tom poprosí o příspěvek do zapečetěné pokladničky s logem Charity ČR. Výtěžek Tříkrálové sbírky 2017 bude tradičně určen na pomoc lidem, kteří si sami pomoci nedokáží, a to kvůli stáří, nemoci, hendikepu či sociální situaci.

Přijetí koledníků představiteli města Plzně se uskuteční v mázhauzu radnice 2. ledna v 16 hodin. Slavnostní atmosféru doplní schola od kostela Panny Marie Nanebevzaté. Pokud to počasí dovolí, tak i letos plzeňské krále a královny povezou přes náměstí „pivovarští koně“ do katedrály, kde začne v 16.45 hodin dramatické ztvárnění Tříkrálového příběhu v podání osvědčeného souboru ze Starého Plzence. Poté bude následovat požehnání biskupa plzeňského Mons. Tomáše Holuba v katedrále.

7. ledna odpoledne poputují Tři králové s průvodem ke kostelu „U Ježíška“. Domov pro seniory sv. Jiří zve všechny sympatizanty na Živý Betlém, který předvedou Rolničky – soubor ze 14. základní školy v Doubravce. Živý Betlém uvidí zájemci 11. ledna ve 14 hod. 6. ledna bude v Plzni opět jezdit Tříkrálová tramvaj. Organizátoři zvou všechny zájemce, aby se přišli spolu s koledníky svézt a strávit příjemné chvíle v historickém vozu. Doprava je zdarma. K dobré náladě přispějí hudebníci a sbory včetně emeritního biskupa plzeňského Františka Radkovského, který potěší hrou na kytaru i slovem. 10. ledna v 19:00 proběhne benefiční divadelní představení v divadle Dialog. Inscenaci Tři ženy navíc hraje soubor Chlupatej kaktus. 11. ledna v obchodním domě Plaza v 15:00 vystoupí Sbor Církevního gymnázia Plzeň. 12. ledna od 20:00 se koná závěrečný  Tříkrálový koncert v Anděl music baru. Představí se Annešanté a Trio P.E.S.

Plzeňské městské dopravní podniky a.s. ve spolupráci s Diecézní charitou Plzeň vypraví v pátek 6. 1. 2017 Tříkrálovou tramvaj.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *