Jazzmetalisté Panzerballett (DE) a downtempová Miloopa (PL) na festivalu Mladí Ladí Jazz 2017

Osmý ročník mezinárodního festivalu Mladí Ladí Jazz je v plném proudu a během následujících dvou týdnů představí další dvě velké hvězdy zahraniční hudební scény. Festival nabídne v české premiéře energickou show německých jazz-metalistů Panzerballett, kteří vystoupí v pátek 21. dubna v prostoru pražské Meet Factory spolu s českou progresivní kapelou Modern Day Babylon. O týden později, v pátek 28. dubna, ovládne Palác Akropolis downtempová Miloopa (PL), která se po více než pěti letech vrací na české pódium s novým albem Verke. Večer uvede elektro-popová Klara&The Pop. Lístky na koncerty jsou k dispozici v předprodejní síti GoOut, zvýhodněné studentské vstupné začíná již na 111 Kč.

 

Panzerballett (DE), ModernDay Babylon (CZ), pátek 21. dubna, MeetFactory

Opravdový jazzový nářez nabídnou němečtí Panzerballett, kteří vystoupí 21. dubna v MeetFactory. Tento pětičlenný ansámbl se naživo představí v České republice úplně poprvé. Hudební inspirace Panzerballettu se dá vystopovat v tak odlišných žánrech, jakými jsou funk, metal, jazz nebo progresivní rock. Jako předkapela vystoupí česká metalová skupina ModernDay Babylon, která se pyšní například cenou objev a minialbum roku v Břitvě, odborné publicistické anketě českého rocku, metalu, punku a hardcoru. ModernDay Babylon si v hledáčku vytipovali ke spolupráci například americká kapela Periphery nebo britský zpěvák Maxi Curnow.

 

Miloopa (PL), Klara&The Pop (CZ), pátek 28. dubna, Palác Akropolis

Miloopa vtrhla na klubovou scénu již v roce 2001. Postupem času si začala vypůjčovat subbasové linky a elektronické prvky, které její jazzovou formu kolikrát zavinou do jungle či breakbeatového
hávu. Po více jak pěti letech se vrátí Miloopa na české podium, aby představila své čtvrté studiové album Verke (2016). Na albu s nimi spolupracoval Rosi Mosimannem, který produkoval desky mimo jiné i pro hudebníky jako Faith No More, Björk, Smashing Pumpkins nebo The Young Gods. Exotická podmanivost hlasu vokalistky Natalie Lubranookouzlí posluchačejiž28. dubna v Paláci Akropolis.Pódium pro hlavní hvězdu večera připraví elektropopový projekt Kláry Vytiskové, držitelky ceny Anděl v kategorii zpěvačka roku 2016.Tepající hudbě skupiny Klara&The Pops příměsemi acid disca, soulu a triphopu,dodává na osobitosti jemně zastřený charismatický hlas frontmanky Vytiskové.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *