Jazz bez hranic skončil. Poslední ročník festivalu přilákal tři tisíce lidí

Koncertem Five River Blues Band ve Stříbře se 3. prosince uzavřel nejen desátý ročník Jazzu bez hranic, ale i celá jeho historie v podobě podzimního festivalu. Pětadvacet koncertů a doprovodných akcí v deseti městech západních Čech a východního Bavorska přilákalo na tři tisíce milovníků jazzu, swingu a dalších proudů této hudby.

 

„Dosavadní podzimní formát festivalu končí, ale fanouškové nebudou o jazz ošizeni. Jazz bez hranic bude pořádat koncerty a akce v průběhu celého roku,“ říká producent Ivan Slabý a dodává, že aktuální informace najdou milovníci jazzové muziky na webových stránkách www.jazzbezhranic.com a na facebookovém profilu.

Poslední ročník podzimního festivalu nabídl koncerty světových jazzových hvězd, držitelů cen Grammy, vystoupení předních českých jazzmanů a swingových těles, ale třeba i souboj dvou acappellových uskupení, swing v nákupním centru, týden neworleanské kuchyně nebo tradiční bigbandovou a kytarovou dílnu. Práci s mladými muzikanty se chce Jazz bez hranic věnovat i v budoucnosti. Stejně tak bude na západ Čech i nadále přivážet excelentní zahraniční muzikanty ověnčené prestižními cenami.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *