Jak nezahodit pravicový hlas v Plzeňském kraji: Jedinou pravicovou jistotou jsou občanští demokraté

Do voleb zbývá již jen pár dnů a už se objevilo několik průzkumů předvolebních preferencí také na krajské úrovni. I u nás v Plzeňském kraji z nich vyplývá jedna jasná skutečnost. Kdo chce dát hlas pravici, má jenom jednu možnost. Jistotu zisku mandátu mají totiž v Plzeňském kraji napravo od středu pouze občanští demokraté. Ostatní strany hlásící se k pravici a pravému středu buď bojují s celostátní pětiprocentní hranicí, nutnou pro vstup do Poslanecké sněmovny, nebo dosahují jen takové podpory, že by nemusely v našem kraji dosáhnout na jediný mandát. To síla občanských demokratů je jasnou garancí, že s nimi pravicový hlas nepropadne a že se za zájmy našeho kraje budou v Praze bít i pravicoví poslanci.

Silnou stránku kandidátů občanských demokratů v Plzeňském kraji tvoří jejich přesvědčivý program plný konkrétních řešení, která zlepší život v našem regionu. „Prosazujeme snížení daní a odvodů, které zvýší platy všech zaměstnanců o sedm procent,“ představuje jeden z taháků „modrého“ volebního programu lídryně kandidátky ODS a děkanka Fakulty zdravotnických studií Západočeské univerzity v Plzni Ilona Mauritzová.

Kandidáti od nás

Silná kandidátka se pozná i podle toho, že občanští demokraté si do čela nemuseli postavit politika, který nemá konkrétní vazbu na náš kraj. U ODS naopak platí, že její kandidátka číslo 1 – Ilona Mauritzová – s Plzní a Plzeňským krajem spojila celý svůj profesní život. Totéž platí i o dalších čelných kandidátech „modré“ listiny – místostarostovi Kdyně a poslanci Vladislavu Vilímcovi nebo starostovi Vejprnic Pavlu Karpíškovi.  „Plzeňský kraj potřebuje poslance, kteří nemají naše problémy pouze načtené z médií a úřednických analýz, ale takové, kteří tu žijí a mají doslova pod kůží to, co nás tady trápí,“ komentuje skutečnost, že některé strany vedou do voleb lidé, žijící mimo Plzeňský kraj, předseda krajských občanských demokratů Martin Baxa, který zároveň působí jako plzeňský i krajský náměstek a kandidátní listinu občanských demokratů podporuje z jejího třetího místa.

V Plzeňském kraji jako tradičně platí, že silná pravice je tu jen jedna.

Zadavatel: ODS / Zpracovatel: Regionalpress s.r.o.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *