Invaze vojsk Varšavské smlouvy v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech

http://plzen.cz/wp-content/uploads/2016/07/Muzeum-na-demarka%C4%8Dn%C3%AD-linii-Rokycany.jpg

Až do konce srpna je k vidění výstava nazvaná „Invaze vojsk Varšavské smlouvy“ v Muzeu na demarkační linii v Rokycanech, které je největším nestátním vojenským muzeem v České republice. Zakladatelem a provozovatelem je Nadace pozemního vojska AČR. Areál muzea byl slavnostně otevřen v rámci oslav Dne veteránů v Rokycanech 11. 11. 1997 tehdejším velitelem pozemního vojska generálem Jiřím Šedivým symbolicky v čase ukončení první světové války v 11 hodin 11 minut.

Muzeum je zaměřeno na vozidla a bojovou techniku, výzbroj a výstroj ČR armády do roku 1938, protihitlerovské koalice a německé branné moci v posledních dnech II. světové války na demarkační linii doplněné výzbrojí a výstrojí ČSLA.

Dalších 150 ks zcela pojízdné vojenské techniky s daty výroby od roku 1918 do současnosti uvidíte ve výstavních expozicích muzea. Velkou vzácností z první republiky je např. štábní automobil Škoda 903 Superb, četnický autokar Walter a replika obrněného automobilu Tatra vz. 30.  Za zmínku však stojí i technika z II. světové války jako např. legendární Willys MB, GAZ 67, tank T-34, protiletadlová děla a houfnice.

Mohlo by se vám líbit...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *